Asus K53SV Mavericks Kurulumu

the yeniçeri

Kilopat
Merhaba. Ben Asus K53SV uzerine OSX MAVERIC kurdm. Fakat yukleme sonrasi acilis ekranindan surucuyu yukleme yaptgm sabit diskten baslattm. Sonrasinda birtakim yuklemeler basladi. Fakat ekran siyah bi sekilde kaldi beklemedeym.

1407953765038.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemleri adım adım yaptınız mı?
1-Kextleri kurmak
2-Chameleon bootloader kurmak
3-Multibeats kurmak
4-Extra klasörünü konuda dediğim yere kopyalamak

gibi işlemleri yani?

Windows 7 kullaniyorum. Once disyayi indirim flask diske kurdum. Sonra bios tan ayarladm usb disk ten baslattim. Kurulum icin ekran geldi ve yapmaya basladm. Cok bilgili degilim tamamen anlattigm gbi hazrlik yaptım.

Sonra kurulum bitti. Kurulumdan sonra yeniden baslatmak icin geri sayim esnasinda ben baslattm ve ekran bu halde.

Bu dediginiz islemler kurulum sonrasi gerekmiyor mu?

Ben multibeats ile degil farkli bir uygulama ile usb yi hazirladm. Tekrar kuruyorum simdi.

Fotolari gonderecegm aşama aşama.

Bu kurulumu mac sistemi halihazirda kurulu olan bir bilgisayardan mi yaptınız ?
Benim bilgisayarımda windows 7 kurulu durumda.
Driver yükleme kısmı (kextler) aynı şekilde mi gerçekleşicek?

Boot1h dosyasinin tamyolunu yazabilir misnz.

Kurulumunz cok kolay ve başarili.

Sadece 13.adim olmadi boot sorununda kaldm ben.

Boot0 hatasini belirttiğiniz yöntemlerle denedim. Fakat surekli "unknown operating " tarzi komut taninmadi tarzinda uyarilar aldim.

Ayrica disk1 , disk1s2 , disk0s2 seklinde farkli eklemeler bile denememe rağmen ssonuç alamadim.

Yardimlarinizi bekliyorum.

Şimdi sistemi tek kurulum yaptım. Dual boot veya Triple boot yapamadım.
boot1h sorunu bootloaderi kurduktan sonra usb olmadan açarken sorun yaşarsanız ( Ki yaşarsınız ) boot0:done gibi sorun. Bunu aşmak için yapacaksınız. GUID ile falan alakası yok sanırım. Bölüm sayısı da sorun olmaz. Bende olmadı yani.
Ha bu arada 13. kısım derken? BootO:gpt gibi sorun mu aldınız? Ekran görüntürü telefon ile çekilmiş de olur atabilirseniz sorununuzun olduğu yeri, ona göre düzeltme şansınız olabilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı