ASUS N56VZ-S4016V UEFI BIOS

semihunaldi92

Hectopat
Yer
Bahçelievler
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar,

Asus N56VZ - S4016V kullanıyorum.

Şu an 217 BIOS sürümü var.

Windows 7 yüklü idi, harddiskimi değiştirip Windows 8.1 kurdum fakat UEFI kurulum yapmak istiyorum.

BIOS'u kurcaladığımda böyle bir seçenek bulamadım.

Aşağıya BIOS'un fotograflarını ekliyorum. Acaba bende mi bir problem var ben mi bulamıyorum?

ehwqcC4.jpg

WUyCvJK.jpg

5Ejg0fN.jpg

FSJmMzx.jpg

Arkadaşım benim de n56 serisi bir dizüstü bilgisayarım var. BIOS ekranlarımız tıpatıp aynı. Ben BIOS güncellemesi de yaptım yine UEFI seçeneği çıkmadı. Sende dene istersen. BIOS güncelle. @Recep Baltaş sizi de konuya davet edelim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum beni hatırladınmı:) uefi kurulum için oluşturacağın kurulum diski önemlidir tabi biosun desteklemesi de. USB kurulum yap ve rufus programını kullan ve mbr yerine gpt seç. Zaten sistemin yeni olduğu için ilk aldığında içindeki kurulum uefidir yani biosu default ayarlarına al ve gpt olarak hazırladığın usb disk ile format at. Kolay gelsin.

Şuan UEFI kullanıp kullanmadığınızı öğrenmek için disk yönetimini açın. Eğer zaten UEFI modunda kurulmuş bir sisteminiz varsa; disk konfigürasyonunuzda 100 MB boyutunda Sistem ve 128 MB boyutunda MSR (Ayrılmış) adında bölüntüler olduğunu göreceksiniz. Eğer şuan UEFI kullanmıyorsanız format esnasında diskinizi gpt olarak dönüştürmelisiniz.

Arkadaşım benim de n56 serisi bir dizüstü bilgisayarım var. BIOS ekranlarımız tıpatıp aynı. Ben BIOS güncellemesi de yaptım yine UEFI seçeneği çıkmadı. Sende dene istersen. BIOS güncelle. @Recep Baltaş sizi de konuya davet edelim. :)

Bu arada benim sorunumun çözümü yok galiba. :(

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı