ASUS N56VZ-S4016V UEFI BIOS

Boot edilebilir bir USB medyası oluştur. Ancak Windows 7 USB/DVD Download Tool kullanma. WiNToBootic UEFI desteğine sahip olmalı onunla oluşturabileceğin ya da Diskpart komutuyla hazırlayabileceğin bir USB medyası oluştur. USB bellek takılıyken o seçeneğe gel. Ben dalgınlıkla UEFI desteklemeyen bir medyayla kurulum yapmıştım. Bir sonraki format atışımda UEFI destekli kuracağım. Bende ASUS K56CB var ve BIOS menüsü hemen hemen aynı. (Advanced mode seçeneğini koysalardı iyiydi hiçbir şeyi ayarlayamıyorum yahu!)
Söylediğinden birşey anlamadım. 
Windows 8 Kurulumu Sorunu ( GPT-MSR-EFI) | Technopat Sosyal
Şu konuya bir göz atınız.

Benim sıkıntım UEFI vs ile ilgili BIOS'tan ayar bulamamak. Şuan bilgisayarda UEFI açık değil. UEFI kullanabilmek için USB hazırladığımda ise format ekranına geçmiyor.

Asus neden böyle bir saçmalık yapar anlamıyorum. Koy oraya UEFI, Fastboot, Secure Boot vs gibi seçenekler. Bu sorun çözülemez mi?

Boot edilebilir bir USB medyası oluştur. Ancak Windows 7 USB/DVD Download Tool kullanma. WiNToBootic UEFI desteğine sahip olmalı onunla oluşturabileceğin ya da Diskpart komutuyla hazırlayabileceğin bir USB medyası oluştur. USB bellek takılıyken o seçeneğe gel. Ben dalgınlıkla UEFI desteklemeyen bir medyayla kurulum yapmıştım. Bir sonraki format atışımda UEFI destekli kuracağım. Bende ASUS K56CB var ve BIOS menüsü hemen hemen aynı. (Advanced mode seçeneğini koysalardı iyiydi hiçbir şeyi ayarlayamıyorum yahu!)
Hocam en sağlıklı program Rufus'tur. Ayrıca arkadaşın bilgisayarı Asus'un n56 serisi bilgisayarlarından uefi desteği olmaması ayıp. Bios ayarlarıyla kafayı fazla yormayın default ayar çekin Rufus ile kurulum medyasında disk sistemini GPT seçin ve boot edin.

UEFI modunun bir çok avantajı var:

1/BIOS sadece MBR diskleri destekler, UEFI'de GPT desteği de vardır. MBR maksimum 2.2 TBlık HDDleri desteklerken, GPT'de bu durum exa

2/Secure Boot gibi özelliklerle daha yüksek güvenlik sağlar.

3/BIOS eski bir dosya sistemini kullandığı için ulaşabileceği maksimum boyut son derece sınırlıdır.(Sanırsam 4 MB) UEFI'de de bir sınırlama söz konusudur ancak bu rakam

Neyse ya sıradan bir ev kullanıcısı için MBR yeterli. Secure Boot format atarken sıkıntı çıkarabiliyor. Antivirus kullanıyorum güvenlik için. 3. maddeyi pek anlayamadım. Teşekkür ederim cevaplar için.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı