Çözüldü Asus N56VZ USB Boot Edemiyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TechBoy

Hectopat
Herkese iyi günler,
Arkadaşlar 16 gb flash diskime W8.1 Pro'yu başarılı bir şekilde yazdırdım. Herhangi bir sıkıntısı yok fakat bilgisayarım açılırken esc tuşuna basıyorum karşıma gelen ekranda flash diskimi seçiyorum; "an operating system wasn't found" yazısı çıkıyor. Olmadı bios'a giriyorum ve diğer boot seçeneklerini iptal edip belleğimi ilk sıraya alıyorum. Boot edecek bir şey bulamayınca mecbur Win8'i boot ediyor. Daha önce bu sorunu aynı bilgisayarda @Egemen'de yaşamış. Ve ona Secure boot, Launch csm falan kapat dediler ve işe yaradı. Ama benim bios'umda böyle seçenekler mevcut değil. @Recep Baltaş@Murat5038, @SypeR,
Edit: Bios güncel, 217.

Son düzenleyen: Moderatör:
1-UEFI BOOT seçeneği yok, onun olduğu yerde sadece Launch Pxe opRom seçeneği var Disable de ?
2-Usb mi Boot option 1'e aldım zaten. Diğer bootlar disable.
3-Usb interface security'nin olduğu yerdeki bütün seçenekler unlock.
4-Usb legacy zaten enable.
Bunların hepsini yaptım zaten fakat bir türlü boot etmedi. Aynısını dvd ile denedim sonuç yine aynı. Aklına başka bir şey geliyor mu? @Murat5038

Son düzenleyen: Moderatör:
Desteklenmeyen ISO adı altında Rufus'un bu sürümü sadece açılabilir bootmgr/WinPE, isolinux yada efı tabanlı ısoları destekler. Bu ISO öyle görünmüyor. Dedi ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı