Çözüldü ASUS N56VZ USB Boot Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Egemen

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Doktor
Sürekli uğraşıyorum fakat bilgisayarı USB'den Boot etmeyi başaramadım. Benzer sorunu yaşayanlar birçok kişi var. USB 3.0 portları üzerinden USB Boot işlemi sıkıntılıymış anladığım kadarıyla ama yapacak bir şeyim yok dizüstü bilgisayarın 4 USB girişinin 4'ü de USB 3.0.

İnternette araştırma yaptım ama herhangi bir çözüm yolu bulamadım. BIOS'tan Boot önceliğini değiştirdim olmadı. Save & Exit kısmında USB'nin üzerine gelip Enter'a bastım ama bir saniyeden az bir süre ekran kararıp tekrar BIOS'ta aynı sayfaya dönüyor. BIOS'da USB bellek gözüküyor fakat bir türlü BOOT olmuyor.

Dört USB 3.0 portundan ikisi Intel'e, ikisi de ASMedia'ya bağlı olabilir. Intel'e bağlı olanları kullanman gerekir. 3. parti kontrolcüler tarafından kontrol edilen portlardan boot olmaz.

4 Porta takıp denedim hepsinde de aynı şey oldu.

3 gün geçtiği için tekrar mesaj atıp konuyu hortlatıyorum :) Bu bilgisayarı USB'den Boot etmek mümkün değil mi yoksa ben mi bir yerlerde hata yapıyorum ?

Evet UEFI : Kingston ... diye gözüküyor.

Açılışta ESC'ye basınca gözükmüyor mu ?

ESC'ye basıyorum gözüküyor fakat USB'yi seçip Enter'lememe rağmen normal Windows açılmaya devam ediyor. İşimi garantiye almak için BIOS'a giriyorum. Sadece USB'yi Boot'a koyuyorum. Yeniden başlatınca Boot edecek bir şey olmadığı için tekrar BIOS'a dönüyor. Fastboot filan mı engelliyor diye düşündüm ama zaten açıklamasında BOOT önceliklerini etkilemediği yazıyor yine de denedim ama değişen bir şey olmadı.

Denemiştim ama bir daha deneyeyim, uğraşayım biraz daha. Sonuç çıkmasa yeni bir mesaj atarım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı