Asus N56VZ ve N56VM

Egemen

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Doktor
İki model arasında biraz fiyat farkı var.

Asus N56VZ-S4016V Notebook

ASUS N56VM-S4062D i7-3610 Notebook

Gözüme çarpan önemli fark 650M ile 630M farkı. Evde bir sürü laptop var ama maalesef dış görünüşe aldandık alırken. Çok şükür iyi çalışıyorlar ama ekran kartları zayıf halkaları. Bu fiyat farkı için değer mi ?

Bir de SSD takmak istiyorum ama bunlara takılır mı bir bilgim yok. Hibritleri araştırdım biraz ama çok pahalı onlar da. Hem de genellikle Ultrabook oldukları için dahili bir ekran kartı kullanıyorlar.

2000 Tl civarında iyi bir performans sunacak bir laptop öneriniz var mı ? Taşınabilirlik ve pil ömrü de dikkate aldığım hususlarda. Prizin sınırladığı alanda dolaşmak istemiyorum :)

Son olarak biraz komik gelebilir ama Tablet PC mi Laptop mu ? :) İkisi çok alakasız belki ama Asus Transformer Pad Infinity, Türkiye'ye gelirse yaklaşık bu laptopların fiyatlarıyla gelecek galiba :) Laptop ve Tablet'lerin bir kıyaslamasını yapabilir misiniz ?

Şimdiden teşekkürler.

Takabilirsin tabii ki. Bu durumda 2 çözümün olabilir: Birincisi olan HDD'yi çıkarıp yerine SSD takmak en basitinden, ikincisi ise Akasa N.Stor diye bir alet var, optik sürücüyü çıkarıyorsun, bu aletiz üzerine SSD'yi takıp optik sürücü yuvasına yerleştiriyorsun, ikincil bir depolama alanın oluyor. Bu şekilde ikisini beraber kullanabilirsin ve CD, DVD'lerin öldüğünü düşünürsek gayet mantıklı bir çözüm olur. Bu da linki:

Akasa N.Stor Notebook SATA Optik Sürücü Yuvasına Uyumlu 2,5" SATA HDD Kutusu (AK-OA2SSA-BK) - Bilgisayar - Hepsiburada.com

Hatta SSD'nin nimetlerinden faydalanmak için SSD'yi laptop içindeki yuvaya, HDD'yide bu cihazla kullanıp SSD'yi birincil disk yaparsın tadından yenmez. ^^

Peki bunun montajı nasıl oluyor ? Laptopların garantisi bozulur mu ?

Bir de bununla uyumlu olan fiyat/performans oranı güzel bir SSD var mı ?

Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı