Asus N580VD-DM516T Notebook için hangi yükseltme yapılmalı?

264523

Gigapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4

Laptop bu arkadaşlar. 128 GB SSD var ve bununda sağlığı %67, okuma yazma hızı düşük ve oyunlarda droplara sebep oluyor. Aynı zamanda Windows kurduktan sonra SSD'de yer kalmıyor. UE5'i HDD'ye yüklemek zorunda kaldım?

Şöyle bir SSD almayı düşünüyorum:

Tek kanal 16 GB RAM var ve bütçem dahilinde 4 GB RAM alıp Dual channel kullanmak ne kadar mantıklı olur? Oyunlarda çok bir FPS farkı olur mu?

Şu an VS Code çalışsa ve Chrome'dan 5 sayfa açsam işlemci kullanımı %100 oluyor. İşlemci o kadar da kötü değil bu neden olabilir?

Son olarak bu laptopa SSD aldıktan sonra Windows 11 mi Windows 10 mu daha performanslı olur?

Attığın ssd uyar alabilirsin. 4 GB alınca dual channel çalışmayabilir aynı boyutta olmalı RAM. Yazılımla ilgileniyorsan bence gerek yok uğraşma.

4+4 8+8 16+16 gibi .

İşlemcinin termal macunu bitmiştir fanı tıkanmıştır bir sorun vardır ısınıp hızını kısıyordur o yüzden %100'e çıkıyordur.

Attığın SSD uyar alabilirsin. 4 GB alınca Dual channel çalışmayabilir aynı boyutta olmalı RAM. Yazılımla ilgileniyorsan bence gerek yok uğraşma.

4+4 8+8 16+16 gibi.

İşlemcinin termal macunu bitmiştir fanı tıkanmıştır bir sorun vardır ısınıp hızını kısıyordur o yüzden %100'e çıkıyordur.

Teşekkür ederim hocam. RAM almaktan vazgeçtim.

Attığın SSD uyar alabilirsin. 4 GB alınca Dual channel çalışmayabilir aynı boyutta olmalı RAM. Yazılımla ilgileniyorsan bence gerek yok uğraşma.

4+4 8+8 16+16 gibi.

Hocam diğer slota 4 GB RAM takarsam 4+4 RAM Dual diğerleri Single çalışmaz mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı