ASUS-N580VD undervolt yapmak

Eff

Hectopat
Daha fazla  
Laptopıma undervolt yapmak istiyorum. İşlemcisi çok ısınıyor ama doğru değeri nasıl bulabilirim? ThrottleStop uygulaması ile çektim, biraz sonra zorlanınca bilgisayar kapandı. Doğru değeri nasıl bulabilirim? -70 yeter dedim mesela, bunu nasıl test edebilirim? Bilgisayar kapanır mı kapanmaz mı? Başka hatalar alır mıyım vb.? Throttle ayarlarım nasıl olmalı? Daha basit başka undervolt uygulamaları var mı?

Gerçekten 12.000 TL'mi verdiniz? Bu arad Nvidia Inspector kullanabilirsiniz.
Vatan'ın sitesinde fiyatlar dolar üzerinden hesaplandığından stokta olmayan, fiyatı güncellenmeyen eski ürünler böyle şişik görünüyor. 2018 yılının ortalarına doğru 4.25 olan kurdan hesap edersek arkadaşın dediği gibi fiyat 6900 TL civarına denk geliyor.

Bu bilgisayarı 2017'de 3200 TL'ye almıştım mesela.

Doğru değeri deneyerek bulabilirsin. Her işlemci birebir aynı olmadığı için başka bir 7700HQ'nun undervolt değerleri seninki için uygun olmayabilir ama çok da farklı olmayacaktır, fikir verir. XTU ile yapıyorsan zaten orada stres testi mevcut, ayarlardan sonra yarım saatlik testler yap başlangıç olarak. Mavi ekran ya da başka sorun yaratmazsa doğru değeri bulmuş olabilirsin. Bu sefer birkaç saatlik test yaparsın o değerler ile.

Forumda, ilgili birçok eski konu olduğu için detaylandırmayacağım. Onları okursan zaten yaparsın.

Geri
Yukarı