ASUS Noctua Edition RTX 3070 vs MSI Suprim X RTX 3070

Evet 3070 veya 3070Ti alacağım AMD almayacağım. Ayrıca Vatan dışında bir yerden alamam çünkü Vatan iadeyi kupon ile yapıyor.

70°nin altında kalmasını istiyorum çünkü kartın. 3070 ve 3070Ti aradında 4-5 FPS fark var ortalama bu fark için alt model almaya değmez bence.
Ben gaming x in 70 üstüne çıkacağını sanmıyorum performance moddayken kasa çok kötü değilse.

Evet 3070 veya 3070 Ti alacağım AMD almayacağım. Ayrıca vatan dışında bir yerden alamam çünkü vatan iadeyi kupon ile yapıyor.

70°nin altında kalmasını istiyorum çünkü kartın. 3070 ve 3070 Ti aradında 4-5 FPS fark var ortalama bu fark için alt model almaya değmez bence.

İllaki NVIDIA alacaksanız; RTX 3070 Ti alın. GDDR6X bellekler ve daha yüksek bant genişliği nedeniyle ileride fark ettirme ihtimali var, ayrıca daha fazla CUDA çekirdeğine sahip. Fakat bu ücrete 8 GB VRAM'e sahip kart almak bana mantıklı gelmiyor.

İllaki NVIDIA alacaksanız; RTX 3070 Ti alın. GDDR6X bellekler ve daha yüksek bant genişliği nedeniyle ileride fark ettirme ihtimali var, ayrıca daha fazla CUDA çekirdeğine sahip. Fakat bu ücrete 8 GB VRAM'e sahip kart almak bana mantıklı gelmiyor.
100C vram görmek istiyorsa neden olmasın :D

3070Ti alırsam TUF modelini almam gerekicek sanırım veya Gaming X Trio.
Noctua edition gözüme çok daha iyi gözüküyor ama kararsız kaldım.

Hocam silent modda çıkar görüntüsü önemli değilse tabiki noctua alın tabikide.
Noctua'nın görüntüsü bana daha hoş geliyor. Artık ARGB'den kusucam çünkü. En azından Noctua değişik bir tasarıma gitmiş.

Şöyle yaparım o zaman eğer mağazaya getirtirebilirsem Noctua RTX 3070 alırım.
Olmazsa Asus TUF RTX 3070 ti veya bütçeyi zorlar MSI SuprimX RTX 3070 ti alabilirim.

3070Ti alırsam TUF modelini almam gerekicek sanırım veya Gaming X Trio.
Noctua edition gözüme çok daha iyi gözüküyor ama kararsız kaldım.

Noctua'nın görüntüsü bana daha hoş geliyor. Artık ARGB'den kusucam çünkü. En azından Noctua değişik bir tasarıma gitmiş.
Hocam noctuanın görüntüsünü daha çok sevdiyseniz bize dicek birşey kalmıyor eşşek gibi kart.

Bence bu kartı kaçırmayın. Fiyatı çok iyi. Noctua kartın görünümünü ben de çok seviyorum, old school duruyor ama bütçem bu olsaydı düşünmeden 3070ti alırdım. Hem Noctua'nın soğutma bloğu abartı derecede büyük. Görünüş bakımından görece hoş dursa da gereksiz bir kart bence.

Bence bu kartı kaçırmayın. Fiyatı çok iyi. Noctua kartın görünümünü ben de çok seviyorum, old school duruyor ama bütçem bu olsaydı düşünmeden 3070ti alırdım. Hem Noctua'nın soğutma bloğu abartı derecede büyük. Görünüş bakımından görece hoş dursa da gereksiz bir kart bence.
Gaming X Trio'yu değerlendireceğim. Ama cidden bana 4-5 FPS fark için 1000Tl fark ödeyip üstüne düşük model kart almak gereksiz geliyor.
Çünkü 3070 ve 3070ti arasıbdaki fark çok az. Gddr6X belleklerin olması oyun tarafında pek fark yaratmıyor ve çok ısınan bellekler bunlar.
Belki 3070Ti render ve edit tarafında fark atar ama ben oyun oynayacağım sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı