ASUS NVIDIA GT 730 mavi ekran sorunu

ByholyOne

Femtopat
Bilgisayarıma ekran kartı Driver'ını kurunca mavi ekran hatası alıyorum durdurma kodu ise DPC_WATCHDOG_VIOLATION hata vermeden önce klavye ve mouse kilitleniyor sonra mavi ekran veriyor. DDU ile Driver'ları kaldırıyorum tekrar yükleyince yine aynı sonucu veriyor.

En son yüklediğim Driver: GT730-2GD3 Sürücüler & Araçlar | Ekran Kartı | ASUS Türkiye 388.43 sürümü.

Minidump dosyası: Minidump.rar

AIDA64 raporu: Report.rar.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncel değil, bu zamana kadar niye güncellemedin?

Ekran kartı sürücün de güncel değil 2017'den kalma niye güncel değil.
Sisteme zararlı da indirmişsin niye AV yüklü değil?
Sürücü bulucu yükleyip niye Aida64 sonucu veriyorsun? Format atın.
Evde aynı özelliklere sahip diğer bilgisayarımda bios u 1102 yükselttim bilgisayar açılıyor oda f8 le boot ederek ama bios a girmeye çalışınca siyah ekran olarak kalıyor bu yüzden bunu güncellemeye korkuyorum biraz.
Şuradaki adımları uygula sürücü kaynaklı ise düzelecektir.
Link e girdim fakat bende Standart Sata Ahcı Denetleyici yok sadece resimdekiler var hiçbirinde iastor.sys yok.
BIOS güncel değil, bu zamana kadar niye güncellemedin?

Ekran kartı sürücün de güncel değil 2017'den kalma niye güncel değil.
Sisteme zararlı da indirmişsin niye AV yüklü değil?
Sürücü bulucu yükleyip niye Aida64 sonucu veriyorsun? Format atın.
Hocam birde ekran kartım en güncel 388.43 gözüküyor.Sisteme zararlıda indirmişsin burayı anlayamadım.Driverpack Solution ve Driverhub kullanıyorum driverler için zararlımı bunlar ?

Dosya Ekleri

• IDe.png
    IDe.png
    3,6 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Driverpack Solution ve Driverhub kullanıyorum Driver'ler için zararlımı bunlar?

Evet, onlar sen farkında olmadan virüs de indirebiliyorlar bilgisayarına. Bu arada ekran kartına 391.35 sürümünü kur. NVIDIA'nın ekran kartı sürücülerinin daha üst sürümlerini kurmaya çalışırsan boşa vakit harcarsın. Bir de niye 388.43 sürümünü kuruyorsunuz anlamadım.

Evet, onlar sen farkında olmadan virüs de indirebiliyorlar bilgisayarına. Bu arada ekran kartına 391.35 sürümünü kur. NVIDIA'nın ekran kartı sürücülerinin daha üst sürümlerini kurmaya çalışırsan boşa vakit harcarsın. Bir de niye 388.43 sürümünü kuruyorsunuz anlamadım.
Asus un sitesinde en güncel bu gözüküyor o yüzden.

BIOS sorunum hakkında bir fikriniz var mı acaba?

Malesef bir şey diyemeyeceğim fakat diğer bilgisayarınız için Önyükleme Önceliğini değiştirebilirsiniz. Mesela ilk DVD ROM'dan okumaya başlar bilgisayar sonradan HDD'ye geçer de açılır veya geçmez de senden bir şeyler yapmanı ister. HDD öncelik değilse onu ayarlayın, onun dışında herhangi bir fikrim yok. Formatı atın siz, BIOS güncellemesini bilmiyorsanız o dursun şimdilik. Formattan sonra da düzelmezse BIOS'unu nasıl güncellemen gerektiğini anlatırız :).

Geri
Yukarı