ASUS Ölü Piksel Garanti Sorunu

EmperorsChampion

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir
Daha fazla  
Arkadaşlar Asus VN247H monitörüm var. 1 ölü piksel var diye 2 hafta önce servise yollamıştık. Şimdi Vatan Bilgisayar'dan aldık ve eve geldim. Oradaki çalışan dedi ki 2 adet piksel yan yana olursa veya 3 adet piksel olursa garanti kapsamında olduğunu söyledi. Sonuçta bu bir ayıplı ürün. Ben hakkımı aramak istiyorum. Ne yapmam gerek ? Film izlesem yeşil piksel ekranın sağ altında gözümü alıyor, oyun oynayayım desem yine gözümü alıyor. Bana yardımcı olabilecek var mı ? :( @Murat5038 @samet67671 @Asım Demir @son_goku @Recep Baltaş
Videoyu şimdi çektim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Asus'un servisine gidin.

Çağrı Merkezi: +90 216 524 30 00
E-Posta: [email protected]
Adres: Şair Eşref Bulvarı NO: 30/A Ömerhan İşhanı Çankaya / İzmir

İzmir'deki monitöre bakmayabilir. Mail atmayı deneyin veya 0 216 524 30 00 numaralı telefondan iletişime geçin. Garanti kapsamında değişiminin yapılması gerekiyor.

Garantinin bitmesine 2 yıl 10 ay var.
Yani 2 ay mı oldu alalı? Eğer 1 ayı geçmemiş isen koşulsuz değiştirmeleri lazım. Eğer 2 ay oldu ise tüketici mahkemesine ayıplı mal olarak bildirip değişim veya para iadesi yapabilirler.

Faturaya baktım. 28 gün olmuş. Biz o 1 ay içinde değiştirme meselesini de sorduk. O sadece internetten alınan alışverişlerde geçerliymiş. Ne yapmamı önerirsiniz ? Ölü pikseli yaptırmaya kalksam ne kadar tutar ki fiyat ?

2 veya 3 piksel olayı yalan dolan. Benim Asus X550VC laptobum var. Geçen ay fandan toz birikmesi nedeni ile yüksek ses geliyodu, İstanbul'daki servise gönderdim. Ayrıca ekranın sağ üst köşesinde de 1 adet ölü piksel bulunuyordu. Ben bundan şikayetçi değildim. Arıza notuna da yazmadım. Laptobu inceleyen teknik eleman ölü pikseli fark etmiş. Ben istemediğim halde kendisi ekran panelini tümden değiştirmiş. Yani şansına hangi teknik eleman gelirse..

Benim ne yapmam gerek ya gidip bir daha mı yollayayım ? Eleman geri yollayacak büyük ihtimalle. Bide böyle not bırakmış.
11256455_1153511318010821_1186695338_n.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı