Asus Optimal Overclok Ayarlarını Kaydetmemesi

BERYOQ

Hectopat
Daha fazla  
Daha önce bu konu hakkında Sosyal'deki diğer konulara da baktım. Fakat sadece benzer olarak Asus Optimal açılmıyor diye bir konu gördüm. Ama benim sorunum biraz daha farklı. Ben BIOS'tan normal bir şekilde Optimal ayarları açıyorum kaydedip çıkıyorum. Ancak daha sonra yeniden bilgisayarı açtığımda işlemcimin hala 3.5 GHz olduğunu görüyorum. İşlemcim Ryzen 1500x bu arada. Şimdi BIOS'ta öyle gözükür aslında overclock olmuştur oyunda devreye girer diyenler olabilir.

Ben BIOS sıfırlamak için BIOS pilini çıkarmıştım ve daha öncesinde Asus Optimal ayarları açıp kaydedip çıktıktan sonra bilgisayarı bir daha kapatıp BIOS'a girdiğimde 3.8 GHz olduğunu gördüm işlemcimin. Zaten esas konu açma nedenim de bu. Ayarı ne kadar açıp kaydetsem de işlemci BIOS'ta hep 3.5 GHz gözüküyor. Tekrar 3.8 GHz yapmak istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı