ASUS P5B anakarta 750 Ti takılır mı?

teknomo12

Femtopat
Yer
İstanbul
RAM
Kingston 800Mhz DDR2
İşlemci
İntel Pentium D 935
Arkadaşlar öncelikle merhaba sizlere bir sorum olacak ben şimdi ASUS p5b anakartımda şunlar var:

Intel Pentium D 935.
ATI Radeon X1300.
2 GB 800MHz DDR2.

Ben bu sisteme Core 2 Quad taksam ve 750 Ti veya R7 240 taksam bir sıkıntı çıkarır mı? RAM'den kaynaklı bir sıkıntı çıkma ihtimali var mı? Çünkü DDR2.

Arkadaşlar öncelikle merhaba sizlere bir sorum olacak ben şimdi ASUS p5b anakartımda şunlar var:

Intel Pentium D 935.
ATI Radeon X1300.
2 GB 800MHz DDR2.

Ben bu sisteme Core 2 Quad taksam ve 750 Ti veya R7 240 taksam bir sıkıntı çıkarır mı? RAM'den kaynaklı bir sıkıntı çıkma ihtimali var mı? Çünkü DDR2.

Bir sıkıntı çıkmaz ama oyun oynayamazsın. Çünkü 2 GB RAM oyuna yetmez. 750 Ti falan alacaksan en az 4 GB RAM olsun. Quad Core işlemciler 750 Ti'yi besler.

Takılır ama oyunlarda güzel FPS alamazsınız çünkü 2 GB RAM. Linux kurmaktan başka çaren yok gibi. Kuracaksan Debian LXDE kurmanı öneririm.

@ValderZ @Weeeii ikinizde 2 GB belleğin yetmeyeceğiden bahsetmişsiniz ama bu anakarta takılabilecek Max işlemci Q6700 QX6800 veya QX6850 takılabilir.

Ve bu işlemci GTX 750 Ti ekran kartını OC ile besler diyeceğim ama oluşacak ısı uff çok fena olur. Ve bu sisteme sıvı soğutma gereksiz olur. Ayrıca anakart OC destekler çünkü MOSFET soğutması var.

Ve @snmzsnmz de bu konuya aynı cümleler ile katıldı. Core 2 Quad işlemci takılır ama 65nm işlemcilere kadar destek veriyor sadece. Bu yüzden çok aşırı ısınacağını üzülerek söylemek zorundayım. Ve sistem yenilenmesi daha mantıklı olacağını söylemek isterim.

@Yiğitt35 fikrini söylesin az çok benzer fikirde olucağımızı düşünüyorum.

@ValderZ @Weeeii ikinizde 2 GB belleğin yetmeyeceğiden bahsetmişsiniz ama bu anakarta takılabilecek Max işlemci Q6700 QX6800 veya QX6850 takılabilir.

Ve bu işlemci GTX 750 Ti ekran kartını OC ile besler diyeceğim ama oluşacak ısı uff çok fena olur. Ve bu sisteme sıvı soğutma gereksiz olur. Ayrıca anakart OC destekler çünkü MOSFET soğutması var.

Ve @snmzsnmz de bu konuya aynı cümleler ile katıldı. Core 2 Quad işlemci takılır ama 65nm işlemcilere kadar destek veriyor sadece. Bu yüzden çok aşırı ısınacağını üzülerek söylemek zorundayım. Ve sistem yenilenmesi daha mantıklı olacağını söylemek isterim.

@Yiğitt35 fikrini söylesin az çok benzer fikirde olucağımızı düşünüyorum.

Hocam haklısınız fakat bu durum 2GB RAM'in yetersiz kaldığını değiştirmiyor. Ayrıca 750TI'a 2GB ram ayıp olur. Toros motorlu Ferrari gibi bir şey.

Hocam haklısınız fakat bu durum 2 GB RAM'in yetersiz kaldığını değiştirmiyor. Ayrıca 750 Ti'a 2 GB RAM ayıp olur. Toros motorlu Ferrari gibi bir şey.

Doğru söylüyorsun. Zaten 3 tane 2 GB RAM ilave edilmesi gerektiğini @SIRINDOSCARF söylemiş. Bu yüzden ekstra ilave etme ihtiyacı bulunmadım.

Yazmayı unutmuşum zaten 4 GB RAM yapacağım hatta elimden gelirse 8 GB ama 800 MHz olması bir sıkıntı yaratır mı?
Arkadaşlar aslında yeni bir anakartta alabilriim ama ne önerirsiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı