ASUS P5B anakarta 750 Ti takılır mı?

Yazmayı unutmuşum zaten 4 GB RAM yapacağım hatta elimden gelirse 8 GB ama 800 MHz olması bir sıkıntı yaratır mı?

Yaratmaz. Ama eğer RAM soğutucusu mevcutsa bu hızı 1300MHz hızına kadar OC yapmak mümkün. Ama işlemciye aynı zamanda OC yapacağın anlamına geliyor. 150W gücü soğutacak soğutucun var mı?
@teknomo12 bütçen ne kadar. Ona göre belki APU sistem önerebiliriz. Hatta 750 Ti sistemden belki daha iyi olur.

@SIRINDOSCARF ile @Silinen üye aynı kişi sanırım :) Bu anakartta MOSFET soğutucusu yok, yani OC yaparsa ve bu halde uzun süre kullanırsa MOSFET'lerin aşırı sıcak çalışmaktan dolayı ömürleri kısalabilir. Sizin sisteme ekstra RAM ve işlemci alınması gerek, anca o zaman GTXX750'Ti besler, ki onda da yer yer darboğaz yapma ihtimali var.

@SIRINDOSCARF ile @Silinen üye aynı kişi sanırım :) bu anakartta MOSFET soğutucusu yok, yani OC yaparsa ve bu halde uzun süre kullanırsa MOSFET'lerin aşırı sıcak çalışmaktan dolayı ömürleri kısalabilir. Sizin sisteme ekstra RAM ve işlemci alınması gerek, anca o zaman gtxx750'Ti besler, ki onda da yer yer darboğaz yapma ihtimali var.

Nereden çıktı bu? Kimdir necidir? Ben nereden bileyim.

İnternette baktığımda MOSFET soğutucusu olduğunu gördüm. Bu yüzden OC çok rahat yapılabileceğini düşünüyorum.

Nereden çıktı bu? Kimdir necidir? Ben nereden bileyim.

Sakin olun öncelikle :) Foruma dün kayıt olduktan sonra direk LGA775 konularına direk beni etiketlediğiniz için aklıma böyle bir fikir geldi.

İnternette baktığımda MOSFET soğutucusu olduğunu gördüm. Bu yüzden OC çok rahat yapılabileceğini düşünüyorum.

MOSFET soğutucusu P5B Premium model anakartta var, bunda yok.

Sakin olun öncelikle :) foruma dün kayıt olduktan sonra direk LGA775 konularına direk beni etiketlediğiniz için aklıma böyle bir fikir geldi.

MOSFET soğutucusu p5b Premium model anakartta var, bunda yok.

Konuya direk etiketlerim çünkü kayıt olmadan önceleri de sizin bu konu ile ilgili bilgileriniz olduğunu gördüm. Ayrıca @sır_ındo_scarf anladığım kadarıyla bir şeyler biliyor. Çünkü gördüğüm konularda beraber birisine OC konusunda yardımcı oluyordunuz. İşlemcime OC yaparken yararlanmıştım.
@Yiğitt35 sonradan fark ettim sarı modellerde dediğiniz gibi yokmuş. Hatta bobinleri bile masraftan kaçmak için simit şeklindeki bobinleri kullanmışlar. OC olmaz bu anakartta.

Yaratmaz. Ama eğer RAM soğutucusu mevcutsa bu hızı 1300MHz hızına kadar OC yapmak mümkün. Ama işlemciye aynı zamanda OC yapacağın anlamına geliyor. 150W gücü soğutacak soğutucun var mı?
@teknomo12 bütçen ne kadar. Ona göre belki APU sistem önerebiliriz. Hatta 750 Ti sistemden belki daha iyi olur.

Hocam Max 3 4K olsa güzel olur aslında yine de siz yapabileceğim altetrnatifleri söyleyin.

Hocam Max 3 4K olsa güzel olur aslında yine de siz yapabileceğim altetrnatifleri söyleyin.
Kasayı kullanabilirsin, PSU ve soğutucu için de elindekiler sorun yaşatmazsa şöyle bir şey olabilir sanırım.
  • 3350G yaklaşık 2500 lira
  • B450M S2H veya dengi bir anakart yaklaşık 400 lira
  • 8x2 3600MHz RAM'ler yaklaşık 800 liraya bulunabiliyor
750 Ti'ı aldıysan ikinci el bir işlemci alman daha uygun olur.

Arkadaşlar öncelikle merhaba sizlere bir sorum olacak ben şimdi ASUS p5b anakartımda şunlar var:

Intel Pentium D 935.
ATI Radeon X1300.
2 GB 800MHz DDR2.

Ben bu sisteme Core 2 Quad taksam ve 750 Ti veya R7 240 taksam bir sıkıntı çıkarır mı? RAM'den kaynaklı bir sıkıntı çıkma ihtimali var mı? Çünkü DDR2.

Her anakart her ekran kartını destekler ama darboğaz şüphesiz.

Kasayı kullanabilirsin, PSU ve soğutucu için de elindekiler sorun yaşatmazsa şöyle bir şey olabilir sanırım.
  • 3350G yaklaşık 2500 lira.
  • B450M S2H veya dengi bir anakart yaklaşık 400 lira.
  • 8x2 3600MHz RAM'ler yaklaşık 800 liraya bulunabiliyor.
750 Ti'ı aldıysan ikinci el bir işlemci alman daha uygun olur.

Teşekkürler hocam elimdeki kasayı kullanırım belki ama PSU almam gerekebilir belki :D
Arkadaşlar HD 4850 taksam olur mu sizce.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı