Asus P5G41C-M LX ve Kingston HyperX Fury 240GB SSD Uyumu

Tayfun Güngör

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, elimde başlıktaki anakarta sahip bir kasa var ve bu PC'yi yükselmek istiyorum.

Anakart detayları:
P5G41C-M LX - Özellikler

bu anakarta bu SSD'yi takabilir miyim ?

Bir soru daha;

Bu RAM'ı da almak istiyorum http://amzn.to/2diz7aY uyumlu çalışır mı ?

Bu PC'yi kendim için değilde kardeşim için yükseltmek istiyorum. CS:GO gibi oyunlar oynuyor ben kendime bir gaming PC topluyacam birkaç aya. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı Anakart bende de var ram leri şahsen Vatan uşak şubesinde denedim ve 18 ekimde Rx460 4gb """""Corsair Vengeance 8GB (2x4GB) 1600MHz DDR3 Ram (CMZ8GX3M2A1600C9)""""""" benim denediğim ve anakarta uyumluluk sorunu olmadığını gördüğüm ram model ve seri numarasını yazdım. Ancak şunu da belirtmekte fayda var her ram bu anakarta uymuyor bu verdiğin örneğe benzer bir de cl değeri C9-r birde C10 var bunlar benim anakarta olmadı mesela ama belkide benim verdiğim bellek size uymayıp c9-r c10 modelleri olabilir demek istediğim bu anakarta uygun ram bulmak aşırı sorun... Yaklaşık Ağustos ayının 12si itibari ile bu anakartı aldım üzerinde 4 gb ddr2 ram ile geldi ama bana yetersiz geldiği için ddr3 ve 8gb ram e yükseltmek için dolaşmadığım bilgisayarcı kalmadı. 1067-1333-1600 ramlerden çok denedim ama sonunda tanıdığım mahalle bilgisiyarcısı tabiri edilen bir arkadaşa 3 bilgisayar gelmiş içlerinden 1 tanesinde gskill ripjaws 2x4gb kırmızı 1800mhz li ramler var idi ve birde bu 240PİN ile çalışan verdiğim örnek ramler. 2sini de denedim ve sonun da bu ramlerin sistemim de çalıştığını gördüm piyasa bulmak biraz zor oluyor deneyerek almanızı öneririm... Dediğim gibi bende """"""(CMZ8GX3M2A1600C9)""" bu modeli uyumlu oldu aynı model e benzeyen 4 farklı ürün daha vardır... tanıdığınız ve elinde 2. el 2-4-8 gb tek modüllü veya 2x2gb 2x4gb ramleri de varsa denersiniz hangisi stabil şekilde anakart ve bileşenlerini çalıştırıyorsa onu satın alırsınız....
Umarım yardımcı olabilmişimdir... İyi günler dilerim..

upload_2017-10-4_11-39-27.png

Dosya Ekleri

• Alınacak ram ler.JPG
    Alınacak ram ler.JPG
    123,1 KB · Görüntüleme: 152
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı