ASUS P5G41T-M LX Anakart Alınır mı?

GGWP

Hectopat
Anakartımın miladı doldu soketler ve analog çıkışlar çalışmıyor bu yüzden yeni anakart almayı düşünüyorum.
Şu anki sistemim Foxconn G41mxe anakart-Q9550 işlemci-R7 240 ekran kartı-8 GB DDR3 1333 MHz RAM-350 PSU. 1366x768 monitör.

Beklentim 1366x768 çözünürlükte en düşük ayarlarda LoL CS:GO PUBG Mobile Crysis Far Cry 3 metro ll Redux tarzı hafif sayılabilecek oyunları oynamak.

İlk sorum bu sisteme bu anakart alınır mı? (ASUS P5G41T-M lx).150 TL'ye çok temiz buldum.
Diğer sorum ise anakart OC'ye çok yatkınmış. Şu anki işlemciyi almak isteyen var satıp yerine Xeon 5450 tarzı alıp OC yapsam performans artar mı oyun veya genel olarak ya da elimdeki işlemciye OC yapılır mı veya ikisine de OC yapmak gereksiz mi?

Bütçem uygun fakat kalkıp bütün sistemi sat DDR4 anakart i7 işlemci al falan demeyin. Sadece ekran kartı için ileride upgrade yapacağım onun dışında anakart ve işlemci odak noktası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendimde bu anakartı kullanıyorum G41 chipsetlerin O.C potansiyelleri az. Ama parçadan parçaya değişim gösteriyor, bi anakartta rahatlıkla O.C yaparsın başka kartta yapamazssın gibi.

Alınır hocam. 775 pin için sağlam anakarttır.

Hocam şimdi fark ettim imzadaki sisteminizde de aynı anakart varmış. Siz haliyle daha iyi anlarsınız şu anki işletim sisteminiz Windows 10 mu? Anakart yarın elimde olacak ASUS'un web sitesinde baktığımda anakart driverları Windows 7 ve 8 için var Windows 10 için driver yok. Merak ettiğim Windows 10 kurarsak evet Windows 10 otomatik yükler sürücüleri ama bu nasıl oluyor üretici web sitesinde yok Windows 10 kurduğu sürücüler aynı performansı verir mi?

Bu arada henüz satın almadım yarın alacağım ama eğer G41 chipsetli daha iyi bir anakart önerisi varsa onu da düşünebilirim şuana kadar araştırdığım kadarıyla ASUS'dan herkes memnun diye bunu almayı düşünüyordum.
@@karaliovski

Hocam şimdi fark ettim imzadaki sisteminizde de aynı anakart varmış. Siz haliyle daha iyi anlarsınız şu anki işletim sisteminiz Windows 10 mu? Anakart yarın elimde olacak ASUS'un web sitesinde baktığımda anakart driverları Windows 7 ve 8 için var Windows 10 için driver yok. Merak ettiğim Windows 10 kurarsak evet Windows 10 otomatik yükler sürücüleri ama bu nasıl oluyor üretici web sitesinde yok Windows 10 kurduğu sürücüler aynı performansı verir mi?

Bu arada henüz satın almadım yarın alacağım ama eğer G41 chipsetli daha iyi bir anakart önerisi varsa onu da düşünebilirim şuana kadar araştırdığım kadarıyla ASUS'dan herkes memnun diye bunu almayı düşünüyordum.
@@karaliovski
Evet Windows 10 kullanıyorum, ve Windows 7 ile arasında bi fark görmedim. Fakat SSD'siz ve düşük RAM ile Windows 10 kullanmak pekte mantıklı fikir değil açıkçası, Windows 10 kurucaksan öncelikle SSD almanı öneririm. (Modlu bios kurdum ve Windows 10'da bir sıkıntı yaşamadım.)

Kendimde bu anakartı kullanıyorum G41 chipsetlerin O.C potansiyelleri az. Ama parçadan parçaya değişim gösteriyor, bir anakartta rahatlıkla O.C yaparsın başka kartta yapamazssın gibi.

Merhaba iyi günler bu anakartı kullandığınızı yazmışsınız bende aynısını kullanıyorum size bir sorum olacak kuzey köprüsü bende çok ısınıyor sizde de böyle bir sorun var mı? xeon 5410 gtx 550 ti 6gb ram adata 480 ssd

Yeni konular

Geri
Yukarı