ASUS P5G41T-M LX BIOS güncellemesi sonrası ethernetin çalışmaması

the.gonen

Centipat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Merhaba, dün oldukça eski bilgisayarıma BIOS güncellemesi yaptım. Bugün bilgisayarı açtığımda ise intetnet simgesinde sarı ünlem işareti var. İnternet kablosu takılı ve kabloda herhangi bir sorun yok. Nasıl düzeltebilirim? BIOS güncellemesi yüzünden mi oldu acaba?

Anakart ASUS P5G41T-M LX
İşlemci Intel pentinium Dual Core E6800
Sistem BIOS tarihi 06/08/12
İşletim sistemi Windows 7 Ultimate

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlat menüsünde "Çalıştır" a cmd yazıp enter a basın. Açılan pencerede ping 192.168.1.1 (rakamlı kısım modemin IP si olmalı) enter deyin. Ne kadar sürüyor?

Dosya Ekleri

• 1585754518018289784628428009559.jpg
    1585754518018289784628428009559.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 58
En azından sorunu kablo ile ethernete indirdik. Kabloyu değiştirme imkanınız varsa onu bir deneyebilirsiniz, modemdeki ethernet portunu değiştirebilirsiniz. Aygıt sürücüsünde de her şey normal ise geriye bir tek kablo ve portlar kalıyor.

En azından sorunu kablo ile ethernete indirdik. Kabloyu değiştirme imkanınız varsa onu bir deneyebilirsiniz, modemdeki ethernet portunu değiştirebilirsiniz. Aygıt sürücüsünde de her şey normal ise geriye bir tek kablo ve portlar kalıyor.

Sorun kesin onlarda değil mi hocam ona göre değiştireceğim.

Sorun kesin onlarda değil mi hocam ona göre değiştireceğim.
Her ihtimale karşı modemi de bir resetleyin. Ondan sonra geriye kablo kalıyor o da olmazsa zaten anakarttın ethernet devresinde problem vardır. Mümkün bütün olasılıkları denemiş olduk. Tabi tüm bunları modemin diğer cihazlara interneti düzgün aktardağını varsayarak söylüyorum.

Her ihtimale karşı modemi de bir resetleyin. Ondan sonra geriye kablo kalıyor o da olmazsa zaten anakarttın ethernet devresinde problem vardır. Mümkün bütün olasılıkları denemiş olduk. Tabi tüm bunları modemin diğer cihazlara interneti düzgün aktardağını varsayarak söylüyorum.

Kablosuz cihazlara düzgün bir şekilde yayıyor evde başka bir kablolu cihaz olmaynca deneyemedim. Ha bir de modemde lan ışığı turuncu yanmaya başladı modemin PC'ye takılan ucunda da eskiden ışık yanıp sönerdi artık yanmıyor. Bir de internetin üzerinde kırmızı çarpı yok sarı ünlem var bu PC'nin kabloyu okuduğu anlamıma gelmez mi?

Kablosuz cihazlara düzgün bir şekilde yayıyor evde başka bir kablolu cihaz olmaynca deneyemedim. Ha bir de modemde lan ışığı turuncu yanmaya başladı modemin PC'ye takılan ucunda da eskiden ışık yanıp sönerdi artık yanmıyor. Bir de internetin üzerinde kırmızı çarpı yok sarı ünlem var bu PC'nin kabloyu okuduğu anlamıma gelmez mi?
PC tarafında ışık yanması lazım normalde. Modeminiz nedir? Arayüzüne bağlandığınızda modeme bağlı cihazlara bakabilir misiniz? Ama "ping"e cevap gelmediğine göre orada da gözükmemesi lazım. Bu arada "Aygıt Yöneticisi" ninde "ethernet adapter" kısmının fotosunu atarsanız. Orası da normal mi? Emin olmak için.

Son düzenleme:
Aynı sorun, kod 10 hatası veriyor. Anakartım ASUS P5G41C-M lx Xeon BIOS yükledikten sonra oldu, ne yaptıysam çözemedim sadece telefonu Wi-Fi alıcısı olarak kullanıp girebiliyorum, farklı Windows yüklü disk ile denedim olmadı.

Geri
Yukarı