Başarılı Kurulum ASUS P5KPL-AM SE El Capitan 10.11.6

Öncelikle sistemim:

ANAKART: ASUS P5KPL-AM SE
İŞLEMCİ: İntel Core 2 Duo E7500 2.93GHz O.C 3.30 GHz
RAM: 2x2 DDR2 800Mhz Kingston Dual Channel RAM
E.KARTI: ASUS AMD Radeon HD 5450 1GB
HARDDİSK: SAMNSUNG HD320GB

Arkadaşlar RAW dosyasını içinde bulunduğum bu güzel siteden indirdim. :) Windows'ta iken Rufus ile USB mi hazırlayıp yola çıktım. Ama dikkat edin hazırlıksız çıkmayın, örneğin sisteminiz benimki gibi eski (yenilerine göre) internet, ses ve grafik sorunları yaşıyabilirsiniz.

Tabii ki sorun yaşımanız bu sistemi size dar etmez, herşeyin bir yolu var Mac OS X e geçmeden internet, ses ve grafik ekipmanlarınızın yüklemek istediğiniz sisteme göre internette kext aratın.

Kext ne mi ? O yoksa hiçbirşey yoktur misali Mac OS X Kext = Windows Driver. Sürücüsü güncel olmayan bir ekran kartı ile oyun oynamayı düşünün. İşte kext bu o yüzden çok önemli sisteminize uygun kextleri buldunuz mu ? İşte şimdi hazırsın. Benim anakart modelim UEFİ olmadığı için hiçbir ayar yapmadım BİOS'tan. Benimle aynı anakarta sahip arkadaşlara yardımcı olmak isterim Ses ve İnternet Kextleri mevcut ihtiyacı olan var ise mesaj bırakması yeterlidir. Ayrıca siz istediğiniz kexti söyleyin ben sizin için kapsamlı araştırma yaparım.

Saygılarımla. Technopat'a teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, Öncelikle eline sağlık, aynı anakarttan bende de var Benzer bir configürayonla 3 senedir Lion ı sorunsuz kullanıyorum el capitan performansı nasıl ? Sierra yı denedin mi?

Bu sistemin aynısını bende kullanıyorum, ve bende biliyorum El Capitan'ı desteklediğini hatta kurdum. Farklı bir sistemim daha var da onla başka amaçlarım var, o biraz daha yüksek. Fakat macOS Sierra yada HighSierra'yı kurmaya çalıştığımda "This version of Mac OS X is not supported on this platform" hatası alıyorum. Siz denediniz mi ?

Ses olayını nasıl yaptın ve ben dede aynı anakart ve aynı işlemci var. Fakat ben işlemciden görüntü alıyorum. Kısaca bana ses ve görüntü işini nasıl yaparım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses olayını nasıl yaptın ve ben dede aynı anakart ve aynı işlemci var. Fakat ben işlemciden görüntü alıyorum. Kısaca bana ses ve görüntü işini nasıl yaparım ?
Yeni konu açıp tüm sorunlarınızı bildirin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı