Başarılı Kurulum Asus X550JX-XX171D El-Capitan 10.11.6

Uzun uğraşlar sonucu Mac OS X'i Asus dizüstü bilgisayarımda stabil bir şekilde çalışır hale getirmeyi başardım.

EFI + DSDT ve SSDT Dosyaları İndir

Clover Bootloader İndir

Özellikler
  • İşlemci: İntel i7 4720HQ 3.6 GHz
  • RAM: 8 GB DDR3
  • Grafik donanımı: İntel HD Graphics 4600 / Nvidia GTX 950M
  • WiFi: Qualcom Atheros AR956X
  • Ses donanımı: Conexant SmartAudio HD

Kullanılabilir Donanımlar

• Ekran Kartı(Parlaklık dahil)
  • Ses
  • WiFi
  • Ethernet
  • Batarya
  • TouchPad ve Asus FN tuşu

Kurulum
  • El Capitan 10.11.6 sürümünü bilgisayarınıza kurun. Daha sonra sistemi açın ve yukarıda verdiğim EFI klasörünü Boot ettiğiniz flash belleğe "CLOVER" içine atın. Sistemi yeniden başlatın.
  • Kext Utility Programı çalıştırın ve IO80211Family.kext dosyasını import edin.
  • Ardından VoodooHDA-2.8.8.pkg dosyasını çalıştırın kurulumu gerçekleştirin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Clover Bootloader Kurulumu
Clover EFI uygulamasını bilgisayarınıza indirip çalıştırın. Ardından Sürdür>Sürdür>Özelleştire tıklayarak ayarları resimdeki gibi ayarlayın,

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Kurulumu yapınca masaüstüne "No Name" adında bir disk görünecek açıyoruz EFI içindeki Clover klasörünü silip flash belleğimizdeki Clover klasörünü içine atıyoruz ve kurulum tamam.

Windows 10 Clover'a Ekleme
Bunun için aşağıdaki konuyu inceleyiniz.

[Çözüldü] Clover Menüsüne Windows 10'u Ekleme

Son düzenleyen: Moderatör:
ben sierra kullanıyorum ve parlaklık yükseltme azaltma çalışmıyor belki sen yapabilirsin ?

Verdiğim kext dosyaları içinden İntel kextlerini kullanmayı dene. Eğer olumsuz sonuç alırsan Appstore 'da "Brighter Screen Lite" adında bir uygulama var. Parlaklık çalışsın yada çalışmasın işe yarıyor. Ancak parlaklık çalışmıyorken ekranda sadece karartma işlevi yapıyor onuda belirtiyim.

Asus X556UF-XX113T Intel Core i5-6200U 12 GB foruma da baktım google yada benim pc ile ilgili bir konu bulamadım. sizin adımları uygulasam yapabilirmiyim? çoğu şey aynı gibi ?

olur ama ACPI dosyalarını kullanmayın onlar her bilgisayar için farklıdır
kextleri'de deneme yanılma yoluyla bul

bu arada benim ekran tercihleri bölümüm çalışmıyordu, internette bir rehber buldum yaptım orası düzeldi ve onunla beraber aydınlık seçenekleride çalışıyor artık (y)

Aynı cihaza sahibim, ekran kartı olarak GTX 950m mi şuan aktif olarak çalışmakta? Nvidia'yı macOS'a tanıtabildiniz mi acaba?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı