Başarılı Kurulum ASUS P5KPL-AM SE Intel 5200 9400GT El Capitan 10.11.16

Sistem Bileşenleri
  • Asus P5-KPL-AM-SE Anakart
  • Intel E5200 Dual Core İşlemci 2.77 GHz
  • Palit Nvidia GeForce 9400GT 1GB Ekran Kartı
  • 2GB DDR2 Samsung RAM
  • Asus N10 USB Wi-Fi Adaptör
OS X El Capitan RAW 10.11.6 Güncel Kurulum İmajı
Bağlantıdaki konu anlatımı ve RAW imajı ile kurulumu gerçekleştirdim. Kurulum sonrası Clover ile gerekli bileşenleri kurduktan sonra ekran kartını otomatik olarak tanıdı. Wireless Network Utility ile Wireless kurulumunu gerçekleştirdim. Şu an stabil olarak kullanmaktayım.

Yaşadığım Problemler ve Çözümleri

Ses problemi vardı. Cızırtı ve kısık ses sorunu yaşıyordum. Çözüm: VoodooHDA Kurulum Rehberi'ndeki yönergeleri uyguladım ve jak girişi olarak kasanın ön tarafındaki girişleri kullandıktan sonra problem çözüldü şuan gayet güzel ses alabiliyorum.

Apple Store giriş problemi yaşadım hiçbir şekilde Apple kimliğimi kullanıp Store'a girişi yapamadım. Çözüm: Hackintosh Appstore'a giriş problemi isimli konuda 2.mesajda Recep Baltaş'ın önerisini uyguladım ve Apple Store sorunu ortadan kalkmış oldu.

Ekran Resmi 2017-03-31 08.51.22.png

Asus P5-KPL-AM-SE anakartı görünce açıkçası öyle duygulandım ki... Bir bilgisayarcıda çalışıyordum. Orta son sınıf öğrencisiydim. Sevdiğim bir karttı. 2 günde tam 60 adet sistem toplamıştık bir iş yeri için Asus P5-KPL-AM-SE anakartlı. Söylemeden geçemedim açıkçası içimde kalırdı yoksa :) Umarım Os X senide mutlu eder. İyi forumlar..

Asus P5-KPL-AM-SE anakartı görünce açıkçası öyle duygulandım ki... Bir bilgisayarcıda çalışıyordum. Orta son sınıf öğrencisiydim. Sevdiğim bir karttı. 2 günde tam 60 adet sistem toplamıştık bir iş yeri için Asus P5-KPL-AM-SE anakartlı. Söylemeden geçemedim açıkçası içimde kalırdı yoksa :) Umarım Os X senide mutlu eder. İyi forumlar..
Çok teşekkürler iyi dilekleriniz için. Bu benim eski bilgisayarım içerisinde Windows Xp işletim sistemi yüklüydü hem çok fazla kullanmadığım için hemde merak ettiğim için yükledim Ram olarak biraz sıkıntı var 2Gb DDR2 Ram upgrade yaptıktan sonra biraz daha stabil olacağını düşünüyorum zaten günlük kullanım yapacağım için pek sıkıntı olacağını düşünmüyorum anakart ise zamanın güzel anakartlarındandı bende yükleme yaparken eskilere dönmedim desem yalan olur.

Öncelikle günaydın. Uzun süredir mavericks sürümünü kullanmıyordum fakat bir kaç arkadaşınm P5kpl-am se anakarta El Capitan kurduğunu gördükten sonra bende geçme kararı verdim. Hemen hemen aynı sistem bende de mevcut tek farkımız ekran kartı. bendeki ekran kartı da 9500gt ve el capitan sürümü yüklerken chip model 3 mb olarak gözüküyor bunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim :) Bütün geceden beri uğraşmama rağmen bir türlü sonuç alamadım nv_disable=1 komutunu kaldırdığım zaman sistem restart atıyor ve tekrar aktif etmem gerekiyor. Sistemim şu şekilde
Anakart : P5kpl-Am Se
Ekran Kartı : Nvidia 9500 Gt
İşlemci : E5300
Ram : 4 Gb

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı