ASUS P5KPL-AM SE için işlemci önerisi

Seçeneklerimde Q9400 ve E5440 var. E5440 20 TL daha pahalı. Hangisini tercih edeyim sizce?

E5440 alıp geçin. AliExpress'ten almak eskiden mantıklı idi bende Xeon işlemci aldım. Ancak şu an absürt vergiler ile karşılaşabiliyorsunuz. Beklemekte cabası.

Fiyatı AliExpress'e göre daha iyi hocam. Arkadaş indirim zamanı (sömestr geliyor belki bir ihtimal düşer fiyatı) Papara kartı falan varsa cashback ile fiyatını daha da ideal seviyelere düşürebilir. Bir de RAM'i 8 GB yapıp eski RAM ve işlemciyi de güzel bir fiyata elden çıkarırsa çok kârlı bir upgrade yapmış olur. Casper'in bu modelini beğendim adamlar neredeyse masaüstü PC yapmışlar hem RAM degistirebiliyorsun hem işlemci, eğer HDD takılıysa SSD de takarsın. Çoğu marka anakarta lehimli işlemci koyuyor, tek RAM slotu koyuyor bayağı iyiymiş laptop upgrade için.

Burada dediğine göre söyledim ben. Eğer GittiGidiyor'u söylediysen onu anlamadığımı anlamışsındır zaten.

Ben her ne kadar Xeon işlemcilerin C2Q ile aralarında belirgin farklar bile olsa Q serisi bir işlemci tavsiye ederim. OC yapmayacaksınız ve zaten gündelik işler için istiyorsunuz, Q9400 alıp da geçebilirsiniz, çok da kasmaya gerek yok. Bulabildiğiniz en düşük fiyatlı Q9550 var mı peki?

Ben her ne kadar Xeon işlemcilerin C2Q ile aralarında belirgin farklar bile olsa Q serisi bir işlemci tavsiye ederim. OC yapmayacaksınız ve zaten gündelik işler için istiyorsunuz, Q9400 alıp da geçebilirsiniz, çok da kasmaya gerek yok. Bulabildiğiniz en düşük fiyatlı Q9550 var mı peki?

AliExpress'te Q9500 160 TL. Q9550 fiyatı uçuk.

@Silinen üye Evet hocam. Hem Windows hem de BIOS üzerinden modladım. Değerler boşta 50-55 arasında, LoL içinde 78’e kadar çıkıyordu. 2 borulu kule tipi soğutucu olmasına rağmen ısı sorunu yaşadım. Bu akşam soğutucuya bir fan daha takıp deneyeceğim. Bakalım değerler ne olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı