Asus P5KPL-AM SE vs GA G31M-ES2L

Mesela ne fark ettiniz? OC potansiyeli olarak ASUS 3.0GHz stabil kalabilir mi? Uygun fiyattan bulduğum için ASUS istiyorum da.

G31 + ICH7 ikisi de ama ASUS daha kaslı duruyor.
Kaslı mı? 🤣🤣🤣🤣🤣. Özür dilerim, 6 FPS CSGO oynuyorum :). İnşallah ben de yazın yeni sisteme geçmeyi düşünüyorum. Şöyle güzel bir RX 560, B350 veya B450 falan filan.
G41'lerin OC potansiyelini beğenmiyorum ya, ASRock G41M-VS3 anakartımı 8 GB RAM desteklemesine rağmen sattım. Maksimum 2.88GHz'e çıkıyordu Q9400. Ek olarak dip ses vardı, dayanamadım daha ve elden çıkardım onu. RAM yükseltmek gibi bir takıntım yok, 4 GB RAM yetiyor bana şu an.
Bu arada P5KPL-AM SE kullanıyorum, 4 GB RAM desteği yetersiz kalabilir. Overlock yapılabildiğini bilmiyordum :D.

Kaslı mı? 🤣🤣🤣🤣🤣. Özür dilerim, 6 FPS CS:GO oynuyorum :). İnşallah ben de yazın yeni sisteme geçmeyi düşünüyorum. Şöyle güzel bir RX 560, B350 veya B450 falan falan.

Bu arada P5KPL-AM SE kullanıyorum, 4 GB RAM desteği yetersiz kalabilir. Overlock yapılabildiğini bilmiyordum :D.

Kaslı derken CPU besleme VRM'lerinin Diğer anakarta nazaran daha güçlü olmasından dolayı O.C yaptığınızda Anakartınızın erime riski az olur manasında kullanılmıştır.

Yaza yapacağınız sistem şu anda 5K sa o zaman 7 k olacak bununda farkında olun :)

Bu arada P5KPL-AM SE kullanıyorum, 4 GB RAM desteği yetersiz kalabilir. Overlock yapılabildiğini bilmiyordum :D

Bu bilgisayarı zaten 8 GB RAM yapmama gerek yok. Ben üniversiteye gidene kadar kullanacağım, gittikten sonra kardeşlerimin olacak. Onlar da zaten çok oyun oynamazlar. Ben gidene kadar OC hevesimi az da olsa almak istiyorum sadece.
Kaslı mı? 🤣🤣🤣🤣🤣. Özür dilerim, 6 FPS CS:GO oynuyorum :). İnşallah ben de yazın yeni sisteme geçmeyi düşünüyorum.

Siz sanırım GMA 3100 ile oyunu oynamaya çalışıyorsunuz? Harici ekran kartınız yok mu?

Gigabyte çok daha fazla özellik sunuyor. Dual BIOS falan var. İkisi de aynı sayılır ben Gigabyte diyorum.
İnceleyin.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    16,4 KB · Görüntüleme: 29
Gigabyte çok daha fazla özellik sunuyor. Dual BIOS falan var. İkisi de aynı sayılır ben Gigabyte diyorum.
İnceleyin.
Hocam güldürmeyin yahu. Dual BİOS olmayan anakart mı kaldı?
Tek özellliği Gigabyte PC kapalıyken bile USB'lere güç veriyor ama bunu ASUS'a da ayarlayabilirsiniz.
:)
Bir de G31'ler çok hırpalanabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı