Asus P5LD2-X/1333 ve G4400 uyumlu mu?

4N1L6767

Kilopat
Daha fazla  
Bende Asus P5LD2-X/1333 marka anakart var. Bu anakarta Intel Pentium G4400 Soket 1151 3.3GHz 3MB Önbellek 14nm işlemci takılır mı? Bir sorum daha olacak, sistemimde Intel Core 2 Duo E4500 2.20GHz işlemci var, 2 GB RAM var, Nvidia GT 630 ekran kartım var. CS:GO oynuyorum, 130 fps alıyorum ama adam yokken. Adam gelince oyun kasıyor FPS 40-50 arasına düşüyor. Ben bu kasma sorununu çözmek için ne yapmalıyım? 4 GB RAM mi alayım, SSD mi alayım, işlemci mi yenileyeyim yoksa ekran kartını mı yükselteyim? Ben RAM veya SSD almayı düşünüyorum çünkü bütçem kısıtlı, işlemci alırsam anakart ve diğer parçaları da yenilemem gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın desteklediği soket LGA775 alacağınız işlemci ise LGA1151 soketli. Bu yüzden desteklemez. Ayrıca önerim böyle eski bir sisteme tek tek upgrade yapmak yerine para biriktirilip düzgün bir sistem toplamanız daha iyi olur. Bu sisteme yatırım yapmanın bir anlamı yok. Tüm parçalar çağın gerisinde kalmış. :( CS:GO sorunu yüksek ihtimal RAM ile alakalı. DDR2 RAM'ler güncel oyunlar için FPS drop sebebidir. (Konuda belirtilmemiş DDR sürümü ama sistemin ortalama duruşundan DDR2 gibi.)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı