Asus P5Pl2-E AHCI Mod Açma

uftade

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Yüksek İnşaat Mühendisi
Merhaba @Recep Baltaş Abi ve kıymetli arkadaşlar. Samsung 850 Evo 120 GB SSD aldım. Asus P5Pl2-E sata-II anakartıma takıp Windows 7 işletim sistemini kurdum. Samsung'un Magician programını yanında gelen CD den değil kendi sitesinden indirip kurdum. Programı açtığımda Maximum Performans optimizasyonunu seçtim ama diğer iki kısım kırmızı olarak kaldı. Rapid Modu aktif ettim. AHCI modunun açık olmadığını belirten bir uyarı vardı. Biosun altını üstüne getirdim ama IDE/AHCI değişimini yapabileceğim bir yer bulamadım. IDE olarak gözüküyor tüm veri depolama birimleri. SSDden tam anlamıyla verim alabilmem için açmam gerektiği söylenmiş. Nasıl açailirim bunu? Birde Sata-II tam verim alamam ama ne yaparsam en yüksek verimi elde edebilirim? 7200 RPM WD 500 GB HDD vardı, onu depolamaya geçirdim sistemi SSD ye kurdum fakat çok fazla fark göremedim. Bu durum normal mi? Teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı