ASUS P5QC sistem DDR3 RAM takılıyken görüntü vermiyor

.Neo.

Kilopat
Günaydın. Salı günü, sipariş ettiğim DDR3 4 GB 1600MHz RAM geldi. Dün yani çarşamba RAM'i taktım fakat görüntü gelmedi. Ancak 2 GB DDR2 RAM'i taktığımda sıkıntı olmuyor. BIOS'a DDR2 RAM ile birlikte girip DRAM Frequency'yi “DDR3 - 1600 mMHz” ve “DDR3 - 1800 MHz” yaptım fakat yine görüntü gelmedi. Neler yapabilirim?

Sistemim:
  • Palit GTS250 1GB ekran kartı.
  • Intel Q9550 işlemci.
  • ASUS P5QC anakart.
  • 500 watt Power Booster PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı bellekler BIOS güncellemesi de isteyebilir. Yeni sürüm varsa yapıp deneyebilirsiniz.

Sistemde sadece DDR3 RAM takılı olarak denediniz mi?
Silgi ile sildim hocam. 2 yuvayı da denedim.

Nasıl BIOS güncelleyeceğim?
Bu anakartı fazla bilmiyorum. Fakat güncelleme mantığı ilgili dosyaları flaş belleğe atıp BIOS'ta ilgili menüyü seçerek yapılır. Bazı modellerde Windows üzerinden de olabiliyor.

Sistemde sadece DDR3 RAM takılı olarak denediniz mi?

Bu anakartı fazla bilmiyorum. Fakat güncelleme mantığı ilgili dosyaları flash belleğe atıp BIOS'ta ilgili menüyü seçerek yapılır. Bazı modellerde Windows üzerinden de olabiliyor.

Bu anakart kombo yani DDR3 ve DDR2 RAM takılabilen bir anakart (yanlışım yoksa G41 ve G31 chipseti bir arada bulunuyordu). Ama normalde 1600 MHz değil de 1333 MHz destekler LGA 775 işlemcileri. Eğer anakartın desteği varsa 400FSB işlemciler takılabilir. Ama performansı ve OC yeteneği en iyi modeller FSB 333 olanlar. Ha bir de qx 9650 işlemcisi en iyi OC işlemcisi. Ama tabii P45 anakart ile çok iyi sonuç alınır.

Neyse konu bu değil bence buradaki sorun RAM'leri anakart kabul etmedi. Yani bir bakıma RAM seçti diyebiliriz. Başka bir DDR3 RAM ile deneyim derim. Bu anakartlara oluyor böyle vakalar.

Bu anakart kombo yani DDR3 ve DDR2 RAM takılabilen bir anakart (yanlışım yoksa G41 ve G31 chipseti bir arada bulunuyordu). Ama normalde 1600 MHz değil de 1333 MHz destekler LGA 775 işlemcileri. Eğer anakartın desteği varsa 400FSB işlemciler takılabilir. Ama performansı ve OC yeteneği en iyi modeller FSB 333 olanlar. Ha bir de qx 9650 işlemcisi en iyi OC işlemcisi. Ama tabii P45 anakart ile çok iyi sonuç alınır.

Neyse konu bu değil bence buradaki sorun RAM'leri anakart kabul etmedi. Yani bir bakıma RAM seçti diyebiliriz. Başka bir DDR3 RAM ile deneyim derim. Bu anakartlara oluyor böyle vakalar.

BIOS'tan bir ayar yapıp açılmaz mı yani? :(

Geri
Yukarı