ASUS P5QL-SE BIOS güncellemesi sonrası sarı ışık yakıp açılmıyor

lProfessoRl

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,

Bilgisayarın anakartı bozulmuştu. 2. el anakart satın aldım ve 8.1 kullanıyordum, Windows 10 kurmak istedim. Ghost Spectre Windows 10 kurdum. Bilen bilir, az RAM yiyor hafif diye. (Tabii orijinal Home anahtarı var da RAM'im 4 GB, az yesin diye modlu kurdum. Bayağı kaldırılan uygulama var.) Her neyse. Bu arada Windows 10 kurmadan evvel 8.1 iken BIOS'u güncelledim. Çıkan 2. BIOS sürümünü kullanıyormuş, hiç güncellememiş. Son BIOS'u kurdum, sonra Windows 10 kurdum. Bayağı da kullandım. Half-Life Source, Half-Life Opposing Force, Half-Life Blue Shift; Half-Life 2 yarısına kadar ve Portal bitirdim. Anlayın ne kadar kullandığımı. Her gün 3-4 saat diyelim, bayağı kullandım yani.
Sonra bilgisayar açılırken her açıldığında BIOS'u sıfırlıyor ve ara sıra açılmamaya başladı. Kasanın üzerinde kırmızı ve sarı ışık var. Kırmızı yanınca açılacağını biliyorum. Oradan takip ediyorum. Bu neyin göstergesi? Neden böyle yapıyor? Windows 10 güncellemeler haliyle kapalı. Yeni uygulama yüklenmesin diye. Acaba ondan mı yapıyor, yoksa BIOS'tan mı? BIOS ise açmayı başarabilirsem kademeli olarak BIOS'u düşürüp kuracağım. Değilse orijinal Windows 10 kuracağım. Sonradan birden yapar oldu, hiçbir şey yoktu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı