ASUS P5QPL-AM'a Mac OS X Kurulumu Hakkında Bilgi ?

BEFEGA

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar.

Uzun süredir bilgisayarıma Mac OS X kurmaya çalışıyorum fakat sürekli başarısız oluyorum. Nedenini ise tam çözebilmiş değilim fakat donanım kaynaklı bir sorun olduğu da kafamdan çıkmıyor. Sistem hazırlıklarında kaç DVD yaktım, kaç USB boot ettim, kaç saatimi harcadım ben bilmiyorum. :confused: Yanlış yaptığım yer neresi onu da tam kestiremediğim için kesin bir sonuca ulaşıp tamam buna kurulmazmış da diyemedim. Makinemin özelliklerini aşağıda belirteceğim ama siz de biraz destek olun kurulum konusunda :rolleyes: Elimde 10.6 SL'den itibaren Hackintosh ile alakalı 10.8.2'ye kadar tüm sürümlerin ISO veya DMG dosyaları mevcuttur. USB Boot yapabileceğim bir Mac ve yanında bir adette şuan kurmaya çalıştığım PC'de çalışan VMware tabanlı Sanal Mac'im vardır. Kext dosyaları ile ilgili herhangi bir dosya yok elimde bunu da belirteyim. Şimdi özelliklere geçiyorum.

Özellikler :

ASUS P5QPL-AM Intel® G41 + ICH7 chipset'li bir anakart,
Intel Pentium® Dual Core E5300 2,60GHz hızında bir işlemci,
3 GB 800MHz Ram,
ATI HD 2600 PRO 512MB 128-bit DDR2/GDDR3/GDDR4 bir GPU,
SEAGATE 500 GB 7200 RPM + SAMSUNG 500GB 7200RPM 2 adet disk.

Elimde ki donanım budur. Bu sisteme kuracabileceğim OS X sürümünü ve kurulum yönelgelerini yardımsever bir arkadaştan rica ediyorum. :rolleyes:

Gelecek cevaplar için şimdiden teşekkürler. :redface:

Elinde bir iAtkos ML2 DMG'si varsa, Sanal makinede USB'ye at. Ama yapmadan önce şu videoyu bir izle. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 sene geçmiş konunun üstünden bugün tesadüf olarak gördüm aynı konu üstünden 1-2 sorum daha olsun istedim :)

Mac OSX Mavericks imajı indirdim geçen hafta USB'ye boot edip makineye taktım ve başarılı bir şekilde kurulumu yaptım.

Makinede ufakta bir donanım değişikliği oldu.

İşlemciyi E5300 'den QuadCore Q6600 'e yükselttim. Onun dışında tüm özellikler olduğu gibi duruyor.

Şuan ki sistemde kext sorunu yaşıyorum. Ekran kartı, ses ve ethernet kartını tanıtamadım. Kext konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı