Asus x55c Mac OS X Kurulumu

11ahmet

Hectopat
Öncellikle kolay gelsin .

Asus x55c-sx039h modelli laptopa 2 gündür kurulum yapmaya çalışıyorum. Denediklerim arasında;

• iAtkos ml2 ( Hiç bir şekilde bootlader gelmedi USB'den direk hdd açıldı. )
  • Niresh 10.8.2 ( Kurulum sorunsuz gerçekleşti ancak masaüstü 4 pencerede açılıyordu yani 4e bölünmüştü ekran.)
  • iAtkos ml3u ( Yine ekran 4e bölünüyo ve usb portlar çalışmıyor. USB veya fare taktıgımda hiçbir şey yapmıyor. Res atıyorum düzeliyor ancak usb okumuyor. )
  • 10.9.1 image bu forumdaki ( Bunda ise bi türlü kurulumdan sonra bootloader yükleyemedim. Boot0 hatası alıyorum. Kurulumdan önce cloverda ise sadece ''6'' yazıyor. Açılışta 1'e basıp chameleon ile kurdum yine ekran 4'e bölünüyo. )
  • Niresh 10.9 ( kurulum sorunsuz gerçeleşti ancak ilk açılışta apple logoda bir ses geliyor tız bir şekilde ve yüksek gürültüde direk kapattım tek sorun buydu :) )

Sanırsam laptopda 10.9.1'i kullanabilirim ancak bootloader sorun.

4e bölünmeyi şöyle izah edim, ekran çözünürlüğü en yüksekte ancak ekranda 4 tane masaüstü var. Ufak bir şekilde ortalanmış hepsi aynı :)

Bu sorunları nasıl çözebilirim. Mümkünse 4e böünme ve bootloader sorunu 10.9.1 deki.

Şimdiden teşekkürler.

Chameleon Bootloaderi yükledim. Ancak res atıp yeniden başlatıldıgında usb takılı değilken, hdd okumadı ve biosta hdd gözükmedi. Bende araştırdım ve chameleon wizard indirdim ve efi yüklemeye çalıştım ancak o da sonuç vermedi. Şu anda normal modda usbden ( 2 mod gözüküyor biosta bir uefi bir normal ) ''1'' tuşuna basıp darwin /86 -chameleon seçeneğinden systemi açıyorum ve açıldıktan sonra usb çıkartıyorum. Bana lazım olan efi modlu chameleon yada usb içerisindeki chameleon darwinli olan.

Usb içerisindeki chameleon bootloader'ı kopyalayıp efiye atsam olur mu?

Bir de yine clover'la açılışta ekran kext'i yüklendikten sonra ekran 4'e bölünüyor.

- - - Güncellendi - - -

Acaba mbr ile kurulum yaptığımdan mı chameleon kuramıyorum. Bide guid kurulum denesem mi?

[8086:1e20] intel 7 series c120 audio kext probleminide iATKOS ml3udeki audio.pkg ile çözdüm acaba bu pkgnin mavericks için olanı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı