Çözüldü ASUS P5WD2 SATA III SSD destekler mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Erenla

Hectopat
Makaleler
9
Arkadaşlar PC'de HDD takili, ben SSD almayi düşünüyorum ama galiba SATA 3 destekli değilse pek işe yaramıyormuş. Anakartım SSD SATA 3 destekliyor mu nasıl öğrenebilirim?
Anakart: ASUS P5WD2.

Çözüm
SATA3 desteklemiyor, SATA2 destekliyor. Kartın güncel resmi sayfasını bulamadım, ben de Web Archive'dan baktım.

SATA 3Gb/s, yani SATA2 desteklediği belirtiliyor.
SATA3 desteklemiyor, SATA2 destekliyor. Kartın güncel resmi sayfasını bulamadım, ben de Web Archive'dan baktım.

SATA 3Gb/s, yani SATA2 desteklediği belirtiliyor.

Çözüm
Hayır. Oradaki 300, arayüzün hız desteğini belirtiyor. SATA-300, yani maksimum 300 MB/s hız sunabilen SATA arayüzü. Bu da SATA2 olduğunu gösteriyor.

Teşekkür ederim. Yani sadece SATA 2 destekliyor, SATA 3 desteklemiyor anladığım kadarıyla.
Bir de sizce SSD almaya değer mi? Çünkü SATA 2 SATA 3 kadar hızlı değilmiş. HDD kullanıyorum şu anlık.

Evet, SATA3 desteklemiyor. Sanırım halihazırda biliyorsunuz fakat ekleyeyim; SATA3 bir SSD, SATA2 portunda da çalışacaktır. Tam hızını veremeyecektir sadece.

Teşekkür ederim. Yani sadece SATA 2 destekliyor, SATA 3 desteklemiyor anladığım kadarıyla.
Bir de sizce SSD almaya değer mi? Çünkü SATA 2 SATA 3 kadar hızlı değilmiş. HDD kullanıyorum şu anlık.
Hocam ileri dönük, anakartı değiştirmeyi düşünüyorsanız hızlı bir SSD alınabilir (ileriye yatırım olarak).

Geri
Yukarı