Çözüldü ASUS P5WD2 SATA III SSD destekler mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Erenla

Hectopat
Makaleler
9
Arkadaşlar PC'de HDD takili, ben SSD almayi düşünüyorum ama galiba SATA 3 destekli değilse pek işe yaramıyormuş. Anakartım SSD SATA 3 destekliyor mu nasıl öğrenebilirim?
Anakart: ASUS P5WD2.

Çözüm
SATA3 desteklemiyor, SATA2 destekliyor. Kartın güncel resmi sayfasını bulamadım, ben de Web Archive'dan baktım.

SATA 3Gb/s, yani SATA2 desteklediği belirtiliyor.
SATA3 desteklemiyor, SATA2 destekliyor. Kartın güncel resmi sayfasını bulamadım, ben de Web Archive'dan baktım.

SATA 3Gb/s, yani SATA2 desteklediği belirtiliyor.

Çözüm
Hocam linkteki storage interfaces kısmında "ATA-100, ATA-133, Serial ATA-300" bu Serial ATA-300 SATA 3 demek değil mi acaba?

Hayır. Oradaki 300, arayüzün hız desteğini belirtiyor. SATA-300, yani maksimum 300 MB/s hız sunabilen SATA arayüzü. Bu da SATA2 olduğunu gösteriyor.

Teşekkür ederim. Yani sadece SATA 2 destekliyor, SATA 3 desteklemiyor anladığım kadarıyla.
Bir de sizce SSD almaya değer mi? Çünkü SATA 2 SATA 3 kadar hızlı değilmiş. HDD kullanıyorum şu anlık.

Evet, SATA3 desteklemiyor. Sanırım halihazırda biliyorsunuz fakat ekleyeyim; SATA3 bir SSD, SATA2 portunda da çalışacaktır. Tam hızını veremeyecektir sadece.

Teşekkür ederim. Yani sadece SATA 2 destekliyor, SATA 3 desteklemiyor anladığım kadarıyla.
Bir de sizce SSD almaya değer mi? Çünkü SATA 2 SATA 3 kadar hızlı değilmiş. HDD kullanıyorum şu anlık.
Hocam ileri dönük, anakartı değiştirmeyi düşünüyorsanız hızlı bir SSD alınabilir (ileriye yatırım olarak).

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…