ASUS P7H55 anakart boot sırası değişmiyor

Yempy

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle Windows 11'e geçmemem konusundaki uyarılarınızı rica ediyorum yapmayın her şeyin farkında olarak bu işe giriştim. Technopat'dan aldığım Windows 11 (düzenlenmiş) ISO'sunu sorunsuz bir şekilde Rufus'la MBR formatında Falsh'a yazdım. Flash'ı bilgisayara takıyorum; BIOS'a giriyorum boot sırasında 1'e çekiyorum ancak ne olursa olsun hep Windows 10'u açıyordu Flash'ı bildiğin görmezden geliyordu. Uzun uğraşlar sonucu (nasıl yaptığımı bilmiyorum) Flash'ı görmesini sağladım ve Windows 11 sorunsuz kurdum ancak Türkçe dilini seçtiğim için herkeste olan siyah ekran sorunu oldu. Format flash'ına tekrar erişip güncellemeleri kaldırmam gerek. Ama yine! Ne yaparsam yapayım Flash'ı geçiyor Windows 11'i başlatmaya kalkıyor. (laptop direkt açtı ne Flash'da ne de ISO da sorun var) 100 kere kontrol ettim 1. sırada flash. Lütfen yardımcı olun.

Anakartım: ASUS P7H55.
RAM: 8 GB DDR3.
Ekran kartı: R7 240 4 GB OC.
İşlemci: Intel i3 540.
Merhaba. Sorun çözüldü, biraz komik gelecek ama... Boşa açık kalmasın diye 2. Monitorümü kapalı tutuyordum. Güncelleme sonrası Windows 11 2. monitorümü varsayılan olarak belirlemiş. Haliyle kilit ekranında benim gördüğüm 1. Monitor siyah ekran kalıyordu. Gerçekten sinirlerimi alt üst eden bir olay oldu. Bu boot sorunu ilerde yine karşıma çıkacak ama şu anlık gerek kalmadı sanırım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı