Çözüldü BIOS Boot sırası nasıl değiştirilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

326001

Kilopat
Makaleler
4
Sıra böyle. Her açtığımda OpenCore açılıyor. Windows’u ilk sıraya alamadım.
@tirabzonun_kaymagi

37929BBA-8545-426C-A465-B6DB7750F817.jpeg

Hangi tuşlarla alınıyor?

Çözüm
Windows hariç silmeyi deneyebilirsin. Intel'den görüntü almak için dediğin ayar nedir? BIOS ayarı ise o ayar ayarlanabilir belki, Integrated Graphics ayarı olmalı.
Recep Baltaş özel olarak konu açmıştı. Ayar bu.
  • Buradan Advanced > System Agent Configuration ayarına girin.
  • Burada Graphics Configuration kısmına gelin.
  • Primary Display ayarını iGPU yapın.
  • iGPU Multi-Monitor ayarını da Enabled yapın.
  • F10 > Enter ile ayarları kaydedip çıkın.
  • Ayar bu.
Windows hariç silmeyi deneyebilirsin. Intel'den görüntü almak için dediğin ayar nedir? BIOS ayarı ise o ayar ayarlanabilir belki, Integrated Graphics ayarı olmalı.

Recep Baltaş'ın bu konusundaki yazılımı indirdim ve çıktı. Alayını siliyorum :D
Yalnız Windows Boot Manager devre dışıymış. Sebebi bulduk gibi.
Evet. Hackintosh kurmak için bazı ayarlar var bildiğiniz gibi. O ayarlar Boot etmeye engel oluyormuş. Secure Boot kapalıymış. Onu açtım. Sorun düzeldi. Ayriyeten, bir yazılım ile OpenCore vs. hepsini sildim. Sadece 2 tane Windows Boot Manager kaldı.
Geliyor. Windows, OpenCore, Uefi OS. Hepsi geliyor.
Diskin tamamını silip, Windows mu kursak? Çünkü kurulum ekranında 3 disk vardı. Biri 980 TB. Diğerleri ise çok düşük boyutluydu. Bu sefer onları da mı silsek Diskpart ile?

Artık Hackintosh'tan vazgeçtiyseniz @Mithat Berhan hocanın dediği gibi farklı olanları silin ve sadece Windows Boot Manager'ı bırakın. Sonra da boot sekmesinde ilk sıraya Windows Boot Manager'ı alıp kaydedersiniz. El ile Windows'a ulaşabiliyor olmanız Boot Manager ile alakalı olsa gerek. (Tahminimce.)

Artık Hackintosh'tan vazgeçtiyseniz @Mithat Berhan hocanın dediği gibi farklı olanları silin ve sadece Windows Boot Manager'ı bırakın. Sonra da boot sekmesinde ilk sıraya Windows Boot Manager'ı alıp kaydedersiniz. El ile Windows'a ulaşabiliyor olmanız Boot Manager ile alakalı olsa gerek. (Tahminimce.)
Lanet gelsin Hackintosh'dan. Bir bataklık yemin ediyorum.
Nasıl silebilirim? BIOS üzerinden mi siliniyor? @Mithat Berhan

Windows'a girip sol alttaki Windows logosuna sağ tık yapıp oradan Disk Yönetimi penceresini açıp oranın ekran alıntısını paylaşır mısınız?

Windows'a girip sol alttaki Windows logosuna sağ tık yapıp oradan Disk Yönetimi penceresini açıp oranın ekran alıntısını paylaşır mısınız?
1613727398139.png

Böyle.
UEFI Boot menüden girdileri silsek olur mu?
O küçük boyutlu dediklerin büyük ihtimalle onlar.
Önemli veri yoksa disk içeriğinde bulunan her şeyi silerek baştan Windows kurulumu yapabilirsin.
Veri yok :D
Önemli değil hiç biri.
O küçük boyutlu dediklerin büyük ihtimalle onlar.
Önemli veri yoksa disk içeriğinde bulunan her şeyi silerek baştan Windows kurulumu yapabilirsin.
İyi de silemiyorum ki. Sağ tıklayınca silmiyor.
Bu konu işimize yarar mı? @Mithat Berhan @Enes3078

Siz en iyisi BIOS'u varsayılan ayarlarına bir döndürün bakalım ne olacak. Benim bilgim Windows alanında UEFI BIOS'ları pek bilmediğimden dolayı gerekli desteği sunamayacağım sanırsam daha fazla bu yüzden kusura bakmayın. Ama BIOS'u sıfırlamak bence gayet mantıklı. :D

Siz en iyisi BIOS'u varsayılan ayarlarına bir döndürün bakalım ne olacak. Benim bilgim Windows alanında UEFI BIOS'ları pek bilmediğimden dolayı gerekli desteği sunamayacağım sanırsam daha fazla bu yüzden kusura bakmayın. Ama BIOS'u sıfırlamak bence gayet mantıklı. :D
Intel'den görüntü almak için ayar var. Sıfırlarsam görüntü alamam.
1613727641392.png

Yani cidden bir verin falan yoksa temiz kurulumu yapıştır. Aklıma gelen her şeyi söyledim, umarım sorunu çözersin. Kolay gelsin. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı