ASUS P7H55M/USB3 İ5 540 İşlemci Soğumuyor

LEONSCOUT

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 6 senedir ASUS P7H55M/USB3 Anakart kullanıyorum. İ5 540 işlemciye sahibim stok fanın anakart üstüne oturtmak için olan vida benzeri plastikleri kırıldı arkadaşlar 1 tanesi sağlam kalmıştı o tek başına bir süre idare etti fakat oda kırıldı ve bende sağlıklı olmasa da kendi yöntemlerimle bir şekilde sabitledim fanı fakat sabitlemeden önce fanı baya temizlemiştim ve termal macun hiç kalmamıştı zaten o gün macun alıp öyle sabitlemek istedim fakat dayanamadım ve sabitledim eğer çıkartırsam fanı oturtacak tüm yerler de kırılmış olacak ve işlemci aşırı sıcak biosda 97 derece gözüküyor ama herhangi bir kasma yok bilgisayarımda ASUS HD5670 ekran kartımla CSGO dan sıfır kasmayla oynuyorum ama kaç fps bilmiyorum ona bakmayı neyse lafı çok uzattım. Sizce yeni bir fan alıp (büyük ihtimal 2 .el bulabilirim) termal macun falan mı devam edeyim yoksa 97 derece o kadarda büyük bir sıkıntı değil mi? Bana bilgisayarımı değiştirene kadar sağlıklı ve mantıklı bir yol gösterir misiniz?

100 derecenin kaynama noktası olduğunu düşünürsek 97 derece az mı sence ?
Şimdi biosda 97 derece gösteriyor ama bu %100 kesinlikle öyle diye bir şey var mı sence ?

Yada 97 derece olan bir işlemcinin olduğu bilgisayarda rahat rahat işlem yapılabilir mi arkadaşım ?

Aida64 Programı ile bakar mısın işlemcinin kaç derece olduğuna ?
BİOS da OC profildeymiş BİOSU normale çevirdim bir kaç kez durmadan kapandı sıcaklıktan .Şuan da işlemci en düşük 50 dereceye düşüyor oyunlarda ve programlarda da en fazla 80 e çıkıyor daha fazla düşmüyor sıcaklık.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı