ASUS p8P67 tabanlı masaüstü bilgisayar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
bu pc yi sadece 1 kez toplayıp office programlarından 3 4 senelik oyunlara kadar kullanmak düşüncesinde oldugum için sizden yardım istiyorum.

Anakart olarak Gigabyte X58A secmiştim arkadaslar ASUS p8P67 DDR3 2000mhz (P67 B3 revizyon) önerdiler.Bu kartın ram sorunu var fakat ripjaws la çözülüyor dediler..bende soyle bir sistem kurdum..

Kasa Dark Knight PSu suz
Anakart ASUS p8P67 DDR3 2000mhz (P67 B3 revizyon) EVO
İntel Core i7-2600K LGA 1155
PSu olarak elimde OCZ StealthXstream 700W mevcut ama yetmezse High Power Absolute 850W alabilirim.
G.Skill Ripjaws 4GB(2x2GB) CL9 2000Mhz bellek seçtim.
Seagate Barracuda 1TB SATA 3 (eksen pc danışman önerisi)

Kasamı eksen bilgisayardan toplamayı düşünüyorum fiyatları ve hizmetleri cok uygun (%10 indirimleri).

Son olarakta ekran kartı seçimi kaldı bu konudada herkes kararsız..HD6970 Crossfire Zotac GTX 590 premium pack ve bunlar dısında önerileriniz tabi ki seceneklerim..siz sectigim parcalar ve ekran kartı konusunda ne önerirsiniz acaba kesinlikle yardımınıza ihtiyacım var..

Ben anakart olarak askeri bileşenlere sahip MSI tavsiye ederim. kalitesini kendiniz araştırın , bakın. Asus ve Gigabyte'tan daha kaliteli mlzeme kullanmasına karşın fiyatı mükemmel. Kendim de MSI 870A kullanıyorum. Ama siz Sandy Bridge toplayacağınız için size bu iki anakartı önerebilirim:

MSI Global – Mainboard - P67A-GD65 (B3)

MSI Global – Mainboard - P67A-GD80 (B3)

Ekran kartı konusunda en hızlı kartı alacağım derseniz HD 6990 veya GTX 590 var ama bu kartları pek tavsie etmiyorum. Nedeni kartların verimsiz olmaları. Bu kartlar yerine GTX 580 veya HD 6970 almak çok çok daha mantıklı.

Ekran kartında da MSI derim. Twin Frozr II soğutması ve yine askeri sınıf bileşenleri var. Ayrıca AfterBurner OC yazılımı geliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı