ASUS P8Z77 v-Pro anakartlı sistem görüntü vermiyor

161553

Hectopat
Makaleler
1
Sorunsuz çalışan anakart, il dışına kargolanıp geri döndükten sonra görüntü vermemeye başladı. RAM'leri tek tek ve birlikte tüm ihtimallerle slotlara takarak denedim. Ekran kartını çıkarıp onboard çıkışla denedim monitöre görüntü gelmiyor. Denenecek bir şey var mı yoksa anakart çöp mü oldu?

Anakart - ASUS P8Z77 V PRO.
RAM - 2x8 ve 1x4 20 GB.
İşlemci - Intel i5 3770.
Ekran kartı - ASUS X580 8 GB.

• Bilgiayarı kapatın, fişten çekin. Soğutucuyu ve işlemciyi sökün. Anakarttaki işlemci pinlerini kontrol edin. Yamulmuş veya kırılmış pin olabilir. Soğutucuyu aşırı sıktıysanız biraz gevşeterek montajlayın.
  • BIOS pilini çıkarın(hala bilgisayar kapalı ve fişten çekili olsun) ve 5 dakika bekleyin. Bellekleri çıkarın ve sarı uç taraflarını silgiyle hafifçe silin. Sonrasında takın ve sisteminizi çalıştırın.

• Bilgiayarı kapatın, fişten çekin. Soğutucuyu ve işlemciyi sökün. Anakarttaki işlemci pinlerini kontrol edin. Yamulmuş veya kırılmış pin olabilir. Soğutucuyu aşırı sıktıysanız biraz gevşeterek montajlayın.
  • BIOS pilini çıkarın(hala bilgisayar kapalı ve fişten çekili olsun) ve 5 dakika bekleyin. Bellekleri çıkarın ve sarı uç taraflarını silgiyle hafifçe silin. Sonrasında takın ve sisteminizi çalıştırın.
BIOS pili çözümünü denemiştim malesef işe yaramadı.
Soğutucu ve işlemciyi yerinden hiç çıkartmamıştım o yüzden ellemedim ama onu da kontrol ederim. Belleklerden şüpheleniyorum en çok. Onları da silgiyle temizleyip tekrar denerim. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı