ASUS PH-RX550 WattMan hatası

Matiy

Femtopat
Öncelikle merhaba. Eski sistemimi satmıştım üstüne oynadığım oyunlar belli olduğu için fazla miktar eklemedim, üstüne makul bir fiyat koyup kendim F/P bir bilgisayar topladım. Özellikleri şu: İşlemci Q9650 3.00GHz 12MB, 1333MHz RAM Hi-Level 4 GB 1333MHz RAM (RAM'i 8'e yükselteceğim), SSD Gigabyte'ın 120GB modeli, anakart e-Sonic G41 cpl olan modeli, ASUS PH-RX550 2 GB GDDR 5 ekran kartı, Hadron HD413 600W PSU, kasa Everest'nin F/P ürünü bir kasası plastik camlı, egzoz fan mevcut, stok soğutucu var.

-Sorunum ise şu; AMD Radeon Software en güncel ve WHQL gibi olan yani önerilen birkaç önceki sürümlerini de yüklediğim halde WattMan hatasını alıyorum forumları okudum bilindik bütün çözümleri yaptım yine alıyorum ekran kartını servise asusa yolladım üründe sıkıntı yok testleri yapıldı dediler başka çözümü olan varsa yardım etmesi çok makbule geçer bu arada RAM frekans yeri Biosum'da enteresan şekilde yok :) Kafayı yiyeceğim ya istediğiniz resim olsun her türlü atarım, yeter ki şu illet hatadan kurtulmak ve oyundan atmamasını istiyorum. Her oyunda aynı hatayı veriyor hatta Chrome'da video izlerken 5 dakikada bir hata veriyor, ekran gidiyor geri geliyor ve hata veriyor.

Not: CPU tam yükte iken 99+ dereceye kadar çıkıyor. Cooler Master Pro termal macunu çalmıştım Snowman'in soğutucusu vardı, onda bile aynı oluyordu tekrar stok fan taktım daha iyidir diye, aynı oluyor değişen bir şey yok ve bilgisayarı ilk topladığımda bilgisayar açıldığında 95W diye bir hata almıştım. BIOS'dan onu enable yapınca sıkıntısız çalışıyor. Acaba onunla alakası olabilir mi? Lisede alanım elektrik olduğu için PSU'yu hangi kablo kaç Volt veriyor kontrol ettim, kırmızı 5 Volt vermesi gerekirken 10 Volt civarı alıyorum. Bu normal mi? Hep 2 kat alıyorum yani.

Hocam, konuya baktım. İlk önce Hadron PSU'dan kurtulun. Hadron marka klavye, mouse, kulaklık gibi şeyler alınabilir. Fakat PSU kesinlikle alınmaz. En azından Aerocool VX Plus 400W alın derim. Wattman hatası PSU kaynaklı da olabilir. Kırmızı kablo ile 10V normal değil.

Hocam, konuya baktım. İlk önce Hadron PSU'dan kurtulun. Hadron marka klavye, mouse, kulaklık gibi şeyler alınabilir. Fakat PSU kesinlikle alınmaz. En azından Aerocool VX Plus 400W alın derim. Wattman hatası PSU kaynaklı da olabilir. Kırmızı kablo ile 10V normal değil.
güç kaynağını elektrikçide test ettirdim sıkıntı çıkmadı ben AVO Metre'de yanlış kademede ölçüm yaptığım için yüksek çıkmış normalde DC akımda ölçmeme gerekirken AC de ölçmüşüm PSU sağlam yani geriye kalan Ram onuda teste soktum sağlam neyde sorun var artık anlamadım
güç kaynağını elektrikçide test ettirdim sıkıntı çıkmadı ben AVO Metre'de yanlış kademede ölçüm yaptığım için yüksek çıkmış normalde DC akımda ölçmeme gerekirken AC de ölçmüşüm PSU sağlam yani geriye kalan Ram onuda teste soktum sağlam neyde sorun var artık anlamadım
bu yan hesabım noktalama yanlışı çok yaptığım için engel yedim

bendede sapphire rx550 var bende aynı hatayı alıyorum oyundayken ekran donuyor ve 30 sn sonra geri geliyor bazende siyah ekran verip hiç geri gelmiyor ben bunu çoğu rx ekran kartı sahibinde gördüm rx550,rx570 büyük ihtimal yazılımsal ve çözlümüyor isterseniz beraber deneye deneye çözebiliriz bende alıyorum aynı hatayı

Konuyu canladırmıs olabilirim BIOS Update yaparak düzeltebilirsiniz diyiceksiniz ne alakası var BIOS'la ben BIOS Update yaparak çözdüm ASUS Prime-A320M-F

Yeni konular

Geri
Yukarı