ASUS Phoenix GTX 1650 OC undervolt yapma

@226080 , Kart Phoenix değil mi? Anormal bir durum yok, zaten benim kart da stok vs OC fark etmiyor sıcaklıklar yük altında neredeyse aynı. Soğutmada önemli olan soğutucu bloğun kalınlığı ve ısı iletim borularının cinsi/sayısı vb gibi parametreler. Açıkçası performansta sorun yoksa ki yoktur tahminimce kafaya takılacak bir sorun değil bence Phoenix ile.
Peki 80-90 arası derecelerde kartın uzun saatler kalması sorun yaratmazmı? sonuçta saatlerce oyun oynayabiliyoruz.

Ek olarak kasada üst tarafta 2 tane boş fan yeri var bunları doldursam ne kadar faydası olur?
Fan ayarını program üzerinden elle yükseltmeyi dene öncesinde istersen. Valorant gibi bir oyun için yüksek ısı.
Zaten oyundayken elle yapıyorum.

@226080 , Kart Phoenix değil mi? Anormal bir durum yok, zaten benim kart da stok vs OC fark etmiyor sıcaklıklar yük altında neredeyse aynı. Soğutmada önemli olan soğutucu bloğun kalınlığı ve ısı iletim borularının cinsi/sayısı vb gibi parametreler. Açıkçası performansta sorun yoksa ki yoktur tahminimce kafaya takılacak bir sorun değil bence Phoenix ile.
Valorant'ta değerler normal değil 50-60 dereceyi geçmemesi lazım. Yüzde 40'ı geçmez kullanım o oyunda.

Peki 80-90 arası derecelerde kartın uzun saatler kalması sorun yaratmazmı? sonuçta saatlerce oyun oynayabiliyoruz.

Ek olarak kasada üst tarafta 2 tane boş fan yeri var bunları doldursam ne kadar faydası olur?

Zaten oyundayken elle yapıyorum.
85 ve üstü yavaştan normal olmayan sıcaklık aralığına giriyor. Açıkçası ben 4 yılı aşkın süredir full yükte 80-82 derece aralıklarında OC'lu kullandım 1060'ı, hala da performans kaybı falan yok, canavar gibi çalışıyor.

85 ve üstü yavaştan normal olmayan sıcaklık aralığına giriyor. Açıkçası ben 4 yılı aşkın süredir Full yükte 80-82 derece aralıklarında OC'lu kullandım 1060'ı hala da performans kaybı falan yok, canavar gibi çalışıyor.

Açıkcası stok haliyle 90 görüyorum böyle Afterburner ile vs MHz düşürerek ancak 82 sabitledim. İşte son çarem UV ve ek 2 kasa fanı alıp üst bölgeye takmak.

Hocam yüzde seksen kullanılmış GTA'da 62 derece. Yüzde yüz kullansa 84 olma ihtimali yok.
Bir de attığınız videodaki kart'ta ek güç girişi var ancak bendeki kartta yok.

Geri
Yukarı