ASUS Phoenix GTX 1650 OC undervolt yapma

Açıkcası stok haliyle 90 görüyorum böyle Afterburner ile vs MHz düşürerek ancak 82 sabitledim. İşte son çarem UV ve ek 2 kasa fanı alıp üst bölgeye takmak.
90 fazla gerçekten hocam, kartın içine bir bakın belki tozdan geçilmiyordur, özellikle fan ve soğutma bloğunda çok yoğun pislik birikebiliyor. Bunun haricinde kasanızın hava akışı da az da olsa önem arz ediyor, zaten baktınız olmadı son çare termal macun yenilersiniz olur biter ancak Phoenix'le full yükte yine 80 derece ve altı sıcaklıklar beklemeyin, keza eski seri Duallar gibi dandik bir soğutması var. Ama tabii sorunun s'si olmadan da cayır cayır çalıştırır kartı yine, uzun süre de olsa idare eder soğutması.

90 fazla gerçekten hocam, kartın içine bir bakın belki tozdan geçilmiyordur, özellikle fan ve soğutma bloğunda çok yoğun pislik birikebiliyor. Bunun haricinde kasanızın hava akışı da az da olsa önem arz ediyor, zaten baktınız olmadı son çare termal macun yenilersiniz olur biter ancak Phoenix'le full yükte yine 80 derece ve altı sıcaklıklar beklemeyin, keza eski seri Duallar gibi dandik bir soğutması var. Ama tabii sorunun s'si olmadan da cayır cayır çalıştırır kartı yine, uzun süre de olsa idare eder soğutması.
Sistemi alalı 1 ay olmadı hocam yoksa ben de macun veya toz derdim

Bir de attığınız videodaki kart'ta ek güç girişi var ancak bendeki kartta yok.

ASUS GeForce GTX1650 Phoenix OC 4GB GDDR5 128Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Sizin kart bu hocam büyük ihtimalle. Çünkü güncellenmiş model heatsink ve fan olarak 1650 için yeterli.

Sanırım GDDR5, GDDR6 olan Turing mimarili olduğu için biraz daha verimli ve soğuk çalışması normal gibi geldi ama yine de tam olarak bilemeyeceğim.
GDDR6 Hocam.
Kart 80 derece olmasına rağmen fan dönmüyor.

1621206539515.png

@226080 , Kart Phoenix değil mi? Anormal bir durum yok, zaten benim kart da stok vs OC fark etmiyor sıcaklıklar yük altında neredeyse aynı. Soğutmada önemli olan soğutucu bloğun kalınlığı ve ısı iletim borularının cinsi/sayısı vb gibi parametreler. Açıkçası performansta sorun yoksa ki yoktur tahminimce kafaya takılacak bir sorun değil bence Phoenix ile.
Dostum adamın kartının normalde valorantta 62-63 dereceyi geçmemesi lazım
Resim atmak için kasayı açtım ancak kartın fanının dönmediğini fark ettim neden acaba?

Bilgisayarını aldığın yer ile görüşüp garantiye gönder bence.

Geri
Yukarı