ASUS Phoenix RTX 3060 alınır mı?

Bütçe
15.000 TL

letsgomen55

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Birkaç ay sonra hazır sistem almayı düşünüyorum. Maliyeti azaltmak için Phoenix model bir RTX 3060 alsam çok ısınır mı? TUF model almak istiyorum ama belli olmaz her türlü yedek plan yapmak lazım. Görmüş olanlar cevap yazabilirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Birkaç ay sonra hazır sistem almayı düşünüyorum. Maliyeti azaltmak için Phoenix model bir RTX 3060 alsam çok ısınır mı? TUF model almak istiyorum ama belli olmaz her türlü yedek plan yapmak lazım. Görmüş olanlar cevap yazabilirse sevinirim.
Ben de bir haftadır araştırıyorum. Tam yükte kaç dereceleri görüyor bir türlü öğrenemedim. Tek elle tutulur kaynak bu video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Asus Dual 3060'ın, kötü bir kasada bile en fazla 70 dereceye ulaştığını göz önünde bulundurursak, bence Phoenix 65-75 derece arası çalışır.

Ben de bir haftadır araştırıyorum. Tam yükte kaç dereceleri görüyor bir türlü öğrenemedim. Tek elle tutulur kaynak bu video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Asus Dual 3060'ın, kötü bir kasada bile en fazla 70 dereceye ulaştığını göz önünde bulundurursak, bence Phoenix 65-75 derece arası çalışır.
Hocam geldi mi geldiyse memnun musun ısınma problemi var mı alışveriş yaparken sıkıntı oldu mu bu siteden ben de almayı düşünüyorum da

Valla iptal ettim hocam, tek fanlı bir türlü aklıma yatmadı. Gamegaraj’dan Dual 3060’lı sistem aldım.

Gaming.gen.tr güvenilir ama özelleştirme seçeneğinin olmaması büyük eksi. 400-500 TL üstünü verip Dual ekran kartlı bir sistem almak istesen alamıyorsun. Phoenix nedir yani, mini ITX kasalar için üretilmiş bir kart sonuçta. Phoenix alma derim sana da. Yüksek sıcaklıkta ve yüksek fan hızı ile çalışacak. Bunlar da ömrü azaltır diye tahmin ediyorum. Hem Dual‘de hız aşırtma var.

Hocam geldi mi geldiyse memnun musun ısınma problemi var mı alışveriş yaparken sıkıntı oldu mu bu siteden ben de almayı düşünüyorum da

Bunu takip et derim. Dün stok yok diyordu bugün baktım 2 tane gözüküyordu, aldığım gibi diğeri de alındı. Şu an sadece kasa stokta görünmüyor, sık sık takip edin gelir umarım.

Son düzenleme:
Dün bu kartı aldım.

MSI MAG 101 kasada Gigabyte G1 GTX 1070 üç fanlı olmasına rağmen 70-72 derecelerde çalışıyordu, Furmark'ta da 1080p 4xMSAA ile bu sıcaklıklarda çalışıyordu.

Asus Phoenix ise 60 küsür derecelerde çalıştı.

1070 boşta 45 derecelerde beklerken, bu 30 derecede bekliyor.

Fikir vermesi açısından yazdım :)

Dün bu kartı aldım.

MSI MAG 101 kasada Gigabyte G1 GTX 1070 üç fanlı olmasına rağmen 70-72 derecelerde çalışıyordu, Furmark'ta da 1080p 4xMSAA ile bu sıcaklıklarda çalışıyordu.

Asus Phoenix ise 60 küsür derecelerde çalıştı.

1070 boşta 45 derecelerde beklerken, bu 30 derecede bekliyor.

Fikir vermesi açısından yazdım :)
Çok teşekkürler hocam. Ben laptop aldım bu bilgi önemliydi çok sağolun.

Geri
Yukarı