RTX 3060 Phoenix alınır mı?

Normalde ASUS Dual RTX 3060 ekran kartlı bir sistem almayı düşünüyordum. Karşıma ASUS Phoenix RTX 3060 ekran kartı çıktı. Farkını çok hisseder miyim? Soğutması nasıldır acaba?

Tek fanlı olmasına rağmen çok iyi soğutuyor 80 derecenin yakınına dahi gelmez. Alabilirsiniz.

Bu tip kartlar bir arkadaşa bakıp çıkacağım deyimi gibidir. Büyük ihtimalle düzenli olarak ve uzun süre oyun oynayacaksınız siz. O yüzden DUAL daha iyi olur sizin için.

Hazır sistemde başka seçenek olmadığı için bu ekran kartını tek fanlı olmasından dolayı çok fazla çekinerek ve korkarak aldım. Sistemi yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum çoğu oyunda yüksek grafik ayarlarında test ettim ve 72 derecenin üstüne hiç çıkmadı. Ürünü almayı düşünüp benim ve benim gibi endişesi olan arkadaşlara yardımcı olabilmek amacıyla yazıyorum bunu ben arayıp bulamamıştım.

Hazır sistemde başka seçenek olmadığı için bu ekran kartını tek fanlı olmasından dolayı çok fazla çekinerek ve korkarak aldım. Sistemi yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum çoğu oyunda yüksek grafik ayarlarında test ettim ve 72 derecenin üstüne hiç çıkmadı. Ürünü almayı düşünüp benim ve benim gibi endişesi olan arkadaşlara yardımcı olabilmek amacıyla yazıyorum bunu ben arayıp bulamamıştım.
Kardeşim merhaba;
Seni bana Allah gönderdi çok saolasin.

Benim sorularım olacak;

Furmark da Kac dk da Kac dereceyi görüyor?

Mining yapıyor musun değerleri nasıl?
Teşekkürler.

Kardeşim merhaba;
Seni bana Allah gönderdi çok saolasin.

Benim sorularım olacak;

Furmark da Kac dk da Kac dereceyi görüyor?

Mining yapıyor musun değerleri nasıl?
Teşekkürler.
O arada ben yazmış olayım, ben de ay başında bu kartı aldım. Tecrübe etmeden "alınmaz, ısınır" diyenleri yanıltan bir kart :)

Önceki 3 fanlı Gigabyte G1 1070 ile %100 durumda testlerde ve oyunlarda 72 derece civarı görüyordum, 40-45 derece gibi de beklemede oluyordu.

Furmark'ta 1080p'de 10dk'da 65 derece civarında idi yanlış hatırlamıyorsam, çok zorlayan oyunlarda 70 dereceyi de anca gördü. Masaüstünde 30 derecede bekliyor.

Tek fanla benzer sıcaklık değerlerine ulaşıyor olması güzel. Tabi çipsetin yapısından da kaynaklı sanıyorum.

O arada ben yazmış olayım, ben de ay başında bu kartı aldım. Tecrübe etmeden "alınmaz, ısınır" diyenleri yanıltan bir kart :)

Önceki 3 fanlı Gigabyte G1 1070 ile %100 durumda testlerde ve oyunlarda 72 derece civarı görüyordum, 40-45 derece gibi de beklemede oluyordu.

Furmark'ta 1080p'de 10dk'da 65 derece civarında idi yanlış hatırlamıyorsam, çok zorlayan oyunlarda 70 dereceyi de anca gördü. Masaüstünde 30 derecede bekliyor.

Tek fanla benzer sıcaklık değerlerine ulaşıyor olması güzel. Tabi çipsetin yapısından da kaynaklı sanıyorum.
65 derece çok iyi.
siz bu kartla mining yapıyor musunuz?
.

Hocam bu kartı bugün ~6100TL'ye buldum yalnızca oyun oynuyorum sizin gibi. Ne düşünüyorsunuz fiyatına göre alınabilir mi?

Yok hocam ben o karttan vazgectim kendime RX 6900 XT alacağım.
O ne ya tek fanli GDDR6X bellekli ekran kartına o küçücük tek fan yetmez.
O yüzden kendimi hiç riske atamam.
Bir de siz %90 Amazon Japonya'dan alacaksanız onlarin garantisi de olmaz. Sonra o tek fan yetmezse gitti senin kart. Cipi al sana kartin parasi kadar masraf.
Ve sonra bunun aynısının olmayacağının garantisi yok. Ben o yüzden vazgeçtim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok hocam ben o karttan vazgectim kendime RX 6900 XT alacağım.
O ne ya tek fanli GDDR6X bellekli ekran kartına o küçücük tek fan yetmez.
O yüzden kendimi hiç riske atamam.
Bir de siz %90 Amazon Japonya'dan alacaksanız onlarin garantisi de olmaz. Sonra o tek fan yetmezse gitti senin kart. Cipi al sana kartin parasi kadar masraf.
Ve sonra bunun aynısının olmayacağının garantisi yok. Ben o yüzden vazgeçtim.
Arkadaş, bilip bilmeden niye konuşuyosun ki? Kart çok sağlam bir kart. Benim arkadaşımda var. 4 fanlı ve hava akışı güzel olan kasada hiç ısınmadan da, çalışıyor. Senin mantığın da sağlam deyil. Eğer sen rx 6900xt gibi high end kart alacaksan ne diye evvela 3060-la ilgilenip, sonra da "o ne ya tek fanlı kart" diye phoenix-i aşağılıyorsun ki? Alacak arkadaşlara tavsiyemdir, ala bilirsiniz gönül rahatlığıyla. Burada konuşan arkadaşlar da araşdırdıkdan sonra kendi fikirlerini bildirseydiler iyi olurdu.

Geri
Yukarı