ASUS Prime A320M-F anakart ile APU sistem toplama

murat ali

Centipat
Yer
darıca
Daha fazla  
Merhaba, ASUS Prime A320M-F anakart ile bir APU sistem toplamak istiyorum, sistem özellikleri bunlar olacak:

ASUS Prime A320M-F anakart.

Ryzen 5 2400G işlemci.

16 GB RAM (8x2)

Rampage 500W PSU.

500GB harddisk.

Sizce bu bilgisayarı bu anakart ile toplayabilir miyim? Bu anakart bu işlemciyle sorunsuz çalışır mı?

Hocam, bu aralar APU işlemci bulmak zor. 3200G ve 3400G stok sıkıntısı var. PSU olarak Rampage almanızı tavsiye etmem. Gerisinde sıkıntı yok. Az bir fiyat farkıyla B450 alınabilir.

PSU olarak FSP Hydro K 500W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe ben kullanmadım ama forumda çok öneriyorlar.
RAM'lerin 2x8 olması iyi hard disk yerine SSD'ye yönelebilirseniz daha iyi olur.
APU işlemciler hakkında çok bilgili değilim başka arkadaşlar yardımcı olabilir.
Ayrıyeten anakartınız yazdığınız işlemciye uygun.

PSU olarak FSP Hydro K 500W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe ben kullanmadım ama forumda çok öneriyorlar.
RAM'lerin 2x8 olması iyi hard disk yerine SSD'ye yönelebilirseniz daha iyi olur.
APU işlemciler hakkında çok bilgili değilim başka arkadaşlar yardımcı olabilir.
Ayrıyeten anakartınız yazdığınız işlemciye uygun.

PSU önerisi için teşekkür ederim, SSD bende kullanmak isterim ama 250GB fiyatına 500GB harddisk almayı tercih ederim oyun oynamıyorum çok fazla ama belki ileride ekran kartı ile birlikte bir SSD alabilirim.

PSU önerisi için teşekkür ederim, SSD bende kullanmak isterim ama 250GB fiyatına 500GB harddisk almayı tercih ederim oyun oynamıyorum çok fazla ama belki ileride ekran kartı ile birlikte bir SSD alabilirim.
Sistemde kasa var mı ? Belirmemişsiniz. Ona göre öneri yapacağım.

Evet mini ATX bir kasam var.
Sizin elinizde kasa varsa. Böyle bir sistem daha iyi olur.

3100TL

Geri
Yukarı