ASUS Prime A320M-K ile Ryzen 3 3100 uyumlu mu?

Hocam sisteme keşke en az 3000MHz alsaydınız işlemciniz AMD ve Intel gibi en yüksek 2666MHz destekleme olayı yoktur, en az 3200MHz destekliyor öyle yapsaydınız daha yüksek FPS'ler alacaksanız Dual Channel 4x2 ile. Ekran kartına gelirsek o sistem tahminimce CS:GO düşük 720p ayarlar ile en az 120 FPS verir.

Kanka bir de sitesinde 3 nesil yazmiyor anakartin.
Emin misin uyumlu olduguna AM4 yaziyor ama nesil uyumlu degil ve 3000MHz OC yaziyor anakarti OC yapmak zorunda miyim yoksa direk taksam olur mu?
Güzel fakat öncelikle onu almadan önce siz birkere 2666MHz almışsınız o zaman aynı MHz ve CL değerlerinde olan bir RAM almanız zorunlu olacak öbür türlü çalışmaz, ayrıca o RAM'e o kadar para verilmez.

Yok ben daha sistemi almadim nisanin 4 veya 5'inde alacağım.

Emin misin uyumlu olduguna AM4 yaziyor ama nesil uyumlu degil ve 3000MHz OC yaziyor anakarti OC yapmak zorunda miyim yoksa direk taksam olur mu?

Kardeşim yanlış bir şey söylemiyoruz o dediklerinle hiçbir alakası yoktur, AM4 anakartları ben biliyorum yahu, git başkalarına sor. A320M AM4 ve 3000 serisi işlemcilerde BIOS Update'siz kullanılabiliyor. 3000MHz OC yazması ise işlemciniz 3200MHz ve anakart maksimum 3000MHz destekliyor bu yüzden 3200MHz RAM alsanız 3000MHz hızında çalışacaktır.

Güzel fakat öncelikle onu almadan önce siz birkere 2666MHz almışsınız o zaman aynı MHz ve CL değerlerinde olan bir RAM almanız zorunlu olacak öbür türlü çalışmaz, ayrıca o RAM'e o kadar para verilmez.

Bencede pahali 4 GB sonucta ama PC iyi olsub yeter kanka beni idare etsin 3 4 yil.
Kardeşim yanlış bir şey söylemiyoruz o dediklerinle hiçbir alakası yoktur, AM4 anakartları ben biliyorum yahu, git başkalarına sor. A320M AM4 ve 3000 serisi işlemcilerde BIOS Update'siz kullanılabiliyor. 3000MHz OC yazması ise işlemciniz 3200MHz ve anakart maksimum 3000MHz destekliyor bu yüzden 3200MHz RAM alsanız 3000MHz hızında çalışacaktır.

Teşekkürler hocam iyi gunler.

Yok ben daha sistemi almadim nisanin 4 veya 5'inde alacağım.

Hocam hiçbir şeyi almadıysanız bütçe belirtin ona göre toplayalım sıfır, eğer 2300'den aşağı paranız varsa ikinci el veya o alacağınız sistemi alınız.

Bencede pahali 4 GB sonucta ama PC iyi olsub yeter kanka beni idare etsin 3 4 yil.

O RAM alınmaz 4 GB 2666MHz RAM dediğin 150-180 TL olur en baba 200TL.

Yeni konular

Geri
Yukarı