ASUS Prime A620M-K anakart ve R5 7500F işlemciye uygun sıvı soğutma önerisi

howen7

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, ASUS Prime A620M-K anakart ve Ryzen 5 7500F işlemciye uygun bir sıvı soğutma arıyordum. Deep Cool LE500 ürünüyle karşılaştım ve fiyat olarak uygun olduğunu düşündüğüm için almak istiyorum: https://www.sinerji.gen.tr/deepcool...qugssbWnprbBJMAcNraPvFJ4YSYitoRwaAuO8EALw_wcB

Ryzen 5 7500F stok fan ile işlem altında 95 dereceleri gördüğünü keşfettim. Bunun üzerine internette araştırma yaptım ve bu işlemcinin bunun gibi yüksek sıcaklıklarda çalıştığını gördüm. Ancak 90 üstü derecelerin uzun solukta işlemci için sağlıklı olacağını düşünmüyorum bu yüzden bir sıvı soğutma almaya karar verdim.

Öncelikle ürün benim anakartıma ve işlemcime uygun mudur? Genel olarak sıvı soğutma alırken dikkat etmem gereken şeyler nelerdir? Sadece işlemci soket tipine bakarak bir sıvı soğutma alabilir miyim? Eğer attığım sıvı soğutma benim sistemime uymuyorsa ve kullanamazsam, bu fiyat bandında bana başka bir sıvı soğutma önerebilirseniz sevinirim. Başka bir sistem bilgisine ihtiyaç olursa diye sistem bilgilerimi aşağıya bırakıyorum:

Sıvı soğutmaya o kadar para vermene gerek yok.
Hem daha ucuz hem de daha performanslı olarak bunu alabilirsin.
Teşekkür ederim yanıtın için, bir yerde de şunun önerildiğini gördüm bunun hakkında ne diyebiliriz: Thermalright Peerless Assassin 120 SE ARGB İşlemci Hava Soğutucu

Sığar attığın kasaya.
Teşekkürler ancak bu tarz fanların beni kurtarmayacağını gözlemledim :) phantom spirit maksimum işlemci sıcaklığını sadece 5 derece düşürüyor. Kaynak olarak bu videoya baktım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videodaki gibi benim de işlemci sıcaklığım yoğun yük altında 95 derecelere ulaşıyor ve aşıyor. O yüzden bu fanların yeterli olmayacağını düşünüyorum. Sıvı soğutma daha iyi bir seçenek gibi duruyor.

Teşekkürler ancak bu tarz fanların beni kurtarmayacağını gözlemledim :) phantom spirit maksimum işlemci sıcaklığını sadece 5 derece düşürüyor. Kaynak olarak bu videoya baktım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videodaki gibi benim de işlemci sıcaklığım yoğun yük altında 95 derecelere ulaşıyor ve aşıyor. O yüzden bu fanların yeterli olmayacağını düşünüyorum. Sıvı soğutma daha iyi bir seçenek gibi duruyor.
Bu kurtarmıyorsa attığın sıvı soğutma hiç kurtarmaz. Ki 7500F'i aşırı rahat soğutur.

Yeni konular

Geri
Yukarı