ASUS Prime B350 BIOS Güncelleme Sonrası Ekran Gelmiyor

İbrahimflz

Centipat
Daha fazla  
ASUS Prime B350-PLUS BIOS yeni güncelledim. Restart bas dediğinde bastım, PC çalışır durumda ekrana mouseye ışık gelmiyor. Klavyenin ışıkları yanıyor sadece. Yardım edin lütfen.
  • Sistem Ryzen 5 1600
  • RAM 8 X 2 =16 3000MHz
  • MSI 1050Tİ ekran kartı

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS Prime B350-PLUS BIOS yeni güncelledim. Restart bas dediğinde bastım, PC çalışır durumda ekrana mouseye ışık gelmiyor. Klavyenin ışıkları yanıyor sadece. Yardım edin lütfen.
  • Sistem Ryzen 5 1600
  • RAM 8 X 2 =16 3000MHz
  • MSI 1050Tİ ekran kartı

Anakart üzerinde Cmos_CLR diye bir ibare vardır. Bilgisayarı kapat, arkasından power kablosunu çek. Cmos_CLR yazan yazıyı bul bir yeri işaret eder, genelde altında veya sağındadır. İki bacağı olur, metal bir obje ile bu bacakları "Şort" dediğimiz işlemi yap, kısacası birbirine değdir bir 5-10 saniye bekle... Bu işlemden sonra tekrar bi çalıştır bakalım?

BIOS pilini takıp çıkardım biraz bekledikten sonra geri taktım ve düzeldi teşekkür ederim yardımın için tam olarak anlamadım bende nasıl düzeldiğini ama oyun oynarken bilgisayar kapanmaya başladı şimdi de anlamış değilim ram mhzleri 2133teydi 2933 çıkardım ondan mı acaba oldu ısı değeri 73-74ü geçmemektedir. @Morbey

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı