ASUS Prime B350 PLUS BIOS'u M.2 SSD'yi Görmüyor

allfader

Hectopat
ASUS Prime B350 PLUS anakart kullanıyorum. Geçen günlerde XPG 8200 Pro 250 GB SSD aldım. Bilgisayara ilk taktığımda SSD hiçbir şekilde görünmedi sonra tak-çıkar yapınca görmeye başladı. Daha sonra Windows'u kurdum ama bilgisayarı ne zaman kapatsam açılırken yine görmüyordu, tak-çıkar yapınca görmeye başladığını düşünüyordum meğer ekran kartını çıkarıp takınca görmeye başlıyormuş. Ne zaman bilgisayarı kapatsam ekran kartını çıkarıp takmam gerekiyor. Ek olarak bunu yapsam bile BIOS'ta hiçbir şekilde göremiyorum. Sorunun sebebi nedir nasıl çözebilirim bir fikriniz var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
M2 ve sata slotlari birbirine bagli hepsini bir arada kullanamiyorsun. PCI-e yuvasi ile bildigim kadariyla bir alakasi yok. M2 yi varsa diger ssd ve hdd lerin oldugu bolumden baska bir yere tak. B350 prime da orta kisima sadece ssd yi altta ki sata yerine de diger diskleri tak.

Uykulu uykulu anlatamadim belki ama ayni anakarti ve ayni ssd yi kullaniyorum. Benzer sorunu bende yasamistim gecenlerde.

M2 ve sata slotlari birbirine bagli hepsini bir arada kullanamiyorsun. PCI-e yuvasi ile bildigim kadariyla bir alakasi yok. M2 yi varsa diger ssd ve hdd lerin oldugu bolumden baska bir yere tak. B350 prime da orta kisima sadece ssd yi altta ki sata yerine de diger diskleri tak.

Uykulu uykulu anlatamadim belki ama ayni anakarti ve ayni ssd yi kullaniyorum. Benzer sorunu bende yasamistim gecenlerde.
Sata slotlarıyla alakalı bi sorun yok tak çıkar işlemini yapıp da açabilirsem bilgisayarı diğer SSD ve HDD'leri görebiliyorum. Bu sorun benim de aklımda geldi o yüzden bütün sataları söküp de denedim ama yine görmemişti.
Güncelleme:
Bir aylık uğraşlarım sonucunda hala düzeltemedim. Bilgisayarı kapattıktan sonra açmak için ekran kartını çıkarıp takmak zorundayım.
Aynı sorunu yaşamış ya da yaşacak olanlar için aylar sonra sorunun sebebinin Display Port kablosu olduğunu fark ettim. HDMI ile bağlayınca sorunsuz kullanıyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı