Windows EVO 970 PLUS M.2 SSD'yi görmüyor

libodealsright

Yoctopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung Evo 970 Plus M2 SSD
Anakart
GIGABYTE Z-170 HD3P
Herkese merhaba,

Daha 1 ay önce Samsung EVO 970 Plus M.2 SSD satın aldım. Bilgisayara taktım ve bir süre kullandım. Sonrasında bir hata ile karşılaşamaya başladım.

Bu M.2'yi ben ikinci disk olarak kullanıyorum, oyunların bazılarını da oraya aktardım ama bu diskte Windows yok. Bu diskteki bir oyuna girdikten 10 saniye sonra oyun kapanıyor ve disk yazma hatasıyla karşılaşıyorum.

Sonra disk bilgisayarımda görünmez hale geliyor. (Disk yönetimi, aygıt yönetimi vs hepsine bakmama rağmen göremiyorum) Daha sonra birkaç kez kapatıp açınca Windows donanımda bir sorun var, güncelliyorum diyerek düzeltiyor bu durumu ama bu olay bir döngü halinde oluyor sürekli, diski kullanamıyorum yani.

Bir de bu diski ben ilk taktığımda bilgisayarı açıp disk yönetiminden tanıtıp kullanmaya başlamıştım. BIOS'tan bir ayar yapmadım. Onu da belirteyim. Saçma bir şekilde BIOS'a da giremiyorum onu anlamadım.

Bunun bir çözümü var mı? Basit bir işlem mi gerekiyor yoksa aldığım diskte mi bir sorun var? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
NVMe'yi söküp BIOS'a girmeyi deneyin. Girerse yeni sürüm varsa güncelleyip deneyin.

Geri
Yukarı