Asus Prime B350 Plus Kullanılabilir RAM Sorunu

ThunderYK

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  

Dosya Ekleri

• RAM.png
    RAM.png
    5 KB · Görüntüleme: 317
Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'ler anakart listesinde olmasına rağmen 2X8 kit RAM'lerin sadece 1'i kullanılabilir görünüyor. BIOS ekranında iki RAM de görünüyor, hatta Windows özellikler kısmında da. Ancak kullanılabilir olarak gösterilen sadece kitin bir tanesi. Sizce sorun nedir?

Kullandığım RAM:

Corsair Vengeance RGB 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3000MHz CL15 Gaming Ram - CMR16GX4M2C3000C15 - incehesap.com
Ram'leri çift kanal slotuna takdığından eminmisin?

çalıştır > msconfig yaz. boot sekmesinden kullanılabilir ram tamamını gösterip tamam de. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra kullanılabilir ram düzelecek ve tamamını görecektir.

çalıştır > msconfig yaz. boot sekmesinden kullanılabilir ram tamamını gösterip tamam de. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra kullanılabilir ram düzelecek ve tamamını görecektir.

Merhaba, çözümü internette görmüştüm. Denedim bir faydası olmadı. Sizin tavsiyeniz üzerine tekrar denedim ancak değişen bir şey yok. BIOS ekranında iki RAM de görünüyor ancak orda da kullanılabilir olarak biri görünüyor.

Sizin dediğinizi tekrar yapmak için girdiğimde farkettim ki ben oraya 16384 yazıyorum, restart atıyor ve ordaki değer 0 olarak değişiyor. Düzeltmek için girdiğimde farkettim.

Merhaba, çözümü internette görmüştüm. Denedim bir faydası olmadı. Sizin tavsiyeniz üzerine tekrar denedim ancak değişen bir şey yok. BIOS ekranında iki RAM de görünüyor ancak orda da kullanılabilir olarak biri görünüyor.

Sizin dediğinizi tekrar yapmak için girdiğimde farkettim ki ben oraya 16384 yazıyorum, restart atıyor ve ordaki değer 0 olarak değişiyor. Düzeltmek için girdiğimde farkettim.

Oradaki tiki aktifleştirip evet deyin. birşey yazmayın ve restart yapın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı