Asus Prime B350 Plus sistem açılmama sorunu

enesf

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün başlıktaki sistemi topladım. PSU'yu açınca anakartın ledleri yanıyor fakat power tuşuna bastığımda tık yok. Ne PSU' nun fanları dönüyor ne de işlemci fanı, hiçbir şey çalışmıyor. Lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu aynı anakartla yaşamıştım, sorun işlemcinin tam oturmamış olması çıkmıştı. İşlemci fanını sökerken fark etmiştim onu da.

İlk ramlerden sandım sonra PSU mu acaba dedim ama anakart ışıkları yanıyordu PSU olması mantıksızdı, sonra da kasanın güç tuşu mu bozuk acaba dedim reset tuşunu güç tuşu pinlerine takıp onunla açmayı denedim, kısa devre yaptırıp iki pine dokunarak açmayı denedim hiçbiri çare olmadı. En son baştan kurmaya karar verdim her şeyiyle. İşlemci hariç her şeyi söktüm taktım değişen bir şey olmadı. Bilgisayarcıya götürdüm, Ryzen 5 1600 işlemci stok fanını sökerken işlemci de fanla beraber çıktı... Düzgün şekilde yerine oturtunca sorunsuz açılmıştı sistem.

Siz yinede sistemin tam özelliklerini yazarsanız daha faydalı olur diğer arkadaşlar için de yorum yapmak açısından.

Kasanın power tuşunu doğru bağlamamış olma ihtimaliniz yüksek çünkü kendim de yanlış bağlamışımtım. Orada buzzerın falan bağlandığı yerde en başta 3 lü diş var. Üzerinde yanlış hatırlamıyorsam PANEL yazıyor. Oraya bağlayıp deneyin. Eğer oraya bağlı ve hala açılmıyorsa sorun farklı bir noktada demektir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı