Asus Prime B350-Plus RAM Hız Desteği

3200 MHz uyumlu 700 TL bütçe ile göremedim maalesef. Başka kaynaklardan bakabilirsen QVL List'e bakarak 3200 arayabilirsin.

3200 MHz uyumlu 700 TL bütçe ile göremedim maalesef. Başka kaynaklardan bakabilirsen QVL List'e bakarak 3200 arayabilirsin.
Bende 1 tane bile uygun fiyata uyumlu bulamadım uyumlu modellerde 3600 Mhz falan oda pek bulunmuyor ve çok pahalılar. 3200 Mhz Corsair LPX ram alsam riske atarmıyım bilemedim. Arkadaş 3066 Mhz de stabil çalışıyor diyor update gelene kadar bu frekans iyi fakat bunu ben de elde edebilir miyim, güncelleme gelince düzelir mi ?

Anakartın sayfasındaki QVL List' ten bakarak aramıştım.

Evet Corsair'ler Hynix 2933 ve 3200'de çalıştırma olasılığın var amma lakin ki Hynix ile 2800 geçemeyenler de var. B-Die önermemin sebebi en uyumlu kitler, gecikme süreleri genel olarak daha düşük ve daha yüksek hızlara çıkma olasılığı daha yüksek. Corsair LPX 3000 veya 3200 işinizi görecektir. Uyumluluk listesinde olmasa bile zamanlamaları el ile ayarlayarak 3200 görebilirsiniz.

Evet Corsair'ler Hynix 2933 ve 3200'de çalıştırma olasılığın var amma lakin ki Hynix ile 2800 geçemeyenler de var. B-Die önermemin sebebi en uyumlu kitler, gecikme süreleri genel olarak daha düşük ve daha yüksek hızlara çıkma olasılığı daha yüksek. Corsair LPX 3000 veya 3200 işinizi görecektir. Uyumluluk listesinde olmasa bile zamanlamaları el ile ayarlayarak 3200 görebilirsiniz.
3200 Mhz olanı mı 3200 yapabilirim yoksa 3000 Mhz ile demi oluyor mu eğer olursa daha mı sağlıksız oluyor, birde HyperX Predator nasıl onlar da mı Hynix ?

Ramleri aldım arkadaşın da dediği gibi 3066 Mhz de stabil çalışıyor. Fakat öncesinde bir anlık dalgınlıkla yanlışlıkla ramleri yanlış slota A 1 ve B 1 e taktım sonrasında fark edip A 2 B 2 ye taktım ramler hasar almış mıdır ?

Hayır tümü ddr4 slotu zaten.
Öylede yanlış slota takıp çalıştırdıktan sonra ramlerden 1 tanesini algılayınca ister istemez içime kurt düştü.

Alacak arkadaşlara söyleyeyim yanılmışım 3066 Mhz de stabil çalışmıyor BF 1 oynarken ya oyun ya windows crash veriyor. Şu an 2933 Mhz de test ediyorum daha karşıma bir sorun çıkmadı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı