Asus PRIME B350-PLUS NVMe desteğine sahip mi?

malibaskonus

Hectopat
Daha fazla  
Bir süredir Asus PRIME B350-PLUS adlı anakartı kullanıyorum. Bu anakarta Samsung 960 EVO 250GB modelini almak istedim. Fakat iki farklı problemim var.
Bunlardan birincisi anakartın içinde M.2 slotuna montelemek için gerekli vida çıkmadı ve bulamıyorum hiçbir yerde yok.
İkincisi ise Asus desteğe başvurduğumda bana anakartımın NVMe desteği olmadığını sadece M.2 SATA desteği olduğunu söyledi. Fakat Technopat'ın "Intel 760P M.2 NVMe SSD İncelemesi" adlı videosunun altına yorum attığımda bana Ryzen ve sonrasında NVMe desteği geldiğini söyledi. Şimdi ben hangisine inanayım? Ürünün üretici firmasına mı, yoksa bu işin kitabını yazabilecek kapasiteye gelmiş insanlara mı?

Not: İlgili resimler bunlardır ve örnektir.
01_B350-PLUS.jpg
samsung 960 evo review - box.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
NVMe destekliyor. Kullanabilirsiniz. BIOS'u güncel tutun ve Samsung'un NVMe sürücüsünü kurun.

NVMe destekliyor. Kullanabilirsiniz. BIOS'u güncel tutun ve Samsung'un NVMe sürücüsünü kurun.
Yorumunuz için teşekkür ederim fakat bir sıkıntım daha var konuda da belirttiğim gibi. SSD'yi monteleyecek doğru vidayı bulamıyorum. Anakartımın içinde vida yok sadece kasadan çıkan vidalar var onlarla da nasıl monteleyebileceğimi anlamadım hiçbiri tam olarak uymuyor. Direk vidaya mı ihtiyacım var, yoksa başka bir şey mi yapmam lazım montelemeden önce bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı